„Będziesz je składać, zwijać, chować do szuflady” – taka jest przyszłość telewizorów według LG

„Będziesz je składać, zwijać, chować do szuflady” – taka jest przyszłość telewizorów według LG

„Będziesz je składać, zwijać, chować do szuflady” – taka jest przyszłość telewizorów według LG
Źródło zdjęć: © WP.PL | Joanna Sosnowska
Joanna Sosnowska
14.02.2017 17:47, aktualizacja: 15.02.2017 10:49

Telewizory od lat robią się większe i cieńsze. Dodawane są do nich kolejne funkcje. Można już je wieszać na ścianie jak tapetę. Na konferencji InnoFest 2017 LG opowiedziało nam, jak wygląda najbliższy rok i dalsza przyszłość dla telewizorów.

Zacznijmy od najbliższej przyszłości. Już w kwietniu trafi do Polski zaprezentowany na targach CES 2017 telewizor o grubości 2,57 milimetra. Chodzi oczywiście o model LG SIGNATURE OLED z serii W. Matryca jest OLED-owa, więc mamy do czynienia z urządzeniem, które oferuje prawdziwą czerń obrazu i żywe kolory. Do Polski trafi wersja z przekątną 65 cali, a na zamówienie prawdopodobnie można będzie kupić wersję 77-calową.

Telewizor jest niezwykle cienki, więc wszystkie podzespoły zebrane zostały w specjalnej przystawce. Zintegrowany z nią został też system audio. W przypadku telewizorów z serii W7, znajduje się tam Dolby Atmos. I trzeba przyznać, że na żywo robi naprawdę duże wrażenie. Fale dźwiękowe mają spływać do nas odbite z góry, więc dźwięk jest bardziej intensywny i sprawia wrażenie otaczającego.

288931406435133498
© WP.PL | Joanna Sosnowska

W nowych modelach znajdziemy oczywiście HDR, czyli poszerzony zakres tonalny. Dzięki temu paleta barw ma wydawać się szersza, a obraz jaśniejszy. Telewizory koreańskiego producenta na rok 2017 obsługują pełną gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision, HDR10 oraz HLG (Hybrid Log Gamma).
Plany na ten rok są konkretne. Ale firma ma też wizję, jak mogą wyglądać telewizory za kilka lat.

- W przyszłości telewizor będzie można składać, zwijać, schować do kieszeni – mówił mi Chan Yoon Woo z LG. - A może nawet taki telewizor o przekątnej 70 cali będzie można schować do szuflady.

288931406435330106
© WP.PL | Joanna Sosnowska

Plany są też ambitne. Firma nie zdradza, czy lub na jakim etapie jest zaawansowana we wprowadzaniu swojej futurystycznej wizji w życie. Skoro jednak już teraz na rynku pojawiają się elastyczne ekrany, to zwijany telewizor jest raczej bliżej niż dalej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)