Będzie nowy standard webowy od Microsoftu?

Będzie nowy standard webowy od Microsoftu?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.10.2013 12:30, aktual.: 24.10.2013 14:03

Firma Microsoft chce zaproponować konsorcjum nowe rozwiązanie do pisania witryn internetowych. Mechanizm CSS Scrolling Snap Points jest już obsługiwany przez przeglądarkę Internet Explorer 10 i jej nowsze wersje.

CSS Scrolling Snap Points to nowy mechanizm Microsoftu, który ma ułatwić pisanie witryn internetowych pod interfejs dotykowy. Twórcy rozwiązania chcą, by stał się on standardem i był obsługiwany przez inne przeglądarki internetowe. W tym celu złożyli jego dokumentację do konsorcjum World Wide Web, które zajmuje się standaryzacją języków webowych.

CSS Scrolling Snap Points ma ułatwić tworzenie przewijanych elementów, takich jak galerie zdjęć. Dzięki niemu mają być one wygodne w obsłudze zarówno za pomocą dotyku, jak i również myszek, klawiatur czy trackpadów. Działanie tego mechanizmu można sprawdzić używając przeglądarki Internet Explorer 1. lub nowszej i odwiedzając witrynę MSN.com.

Zaletą tego rozwiązania ma być, poza wygodą dla użytkownika, również łatwość implementacji. Microsoft twierdzi, że oprogramowanie elementu CSS Scrolling Snap Points to raptem dwie linijki kodu CSS. Dający podobny efekt mechanizm napisany w JavaScript to, zdaniem Microsoftu, "setki linijek kodu".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)