Będzie "Baldur's Gate III"? Wygląda na to, że Larian Studios szykuje zapowiedź

Będzie "Baldur's Gate III"? Wygląda na to, że Larian Studios szykuje zapowiedź31.05.2019 12:19
Będzie "Baldur's Gate III"? Wygląda na to, że Larian Studios szykuje zapowiedź
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na oficjalnej stronie Larian Studios pojawił się tajemniczy obrazek zapowiadający pojawienie się trzeciej części gry. Sądzono początkowo, że może to być "Divinity: Original Sin III", ale najprawdopodobniej będzie to jednak kontynuacja kultowego RPGa - "Baldur's Gate".

Miłośnicy komputerowych gier RPG doskonale znają serię "Baldur's Gate", jednego z najbardziej rozpoznawalnych tytułów swojego gatunku i kultowych już tekstów narratora, w roli którego mogliśmy usłyszeć Piotra Fronczewskiego. Plotki o tym, że Larian Studios rozpoczęło pracę nad grą można było usłyszeć już kilka miesięcy temu.

Plotki były o tyle prawdopodobne, że Larian Studios jest odpowiedzialny za powstanie jednej z najlepiej ocenianych współczesnych gier RPG – serii "Divinity: Original Sin". Skąd pomysł, że belgijskie studio ogłosi "Baldur's Gate III" a nie trzecią część "Divinity: Original Sin"? Internauci w kodzie strony dostrzegli wpis, który wyraźnie sugeruje, że w najbliższych dniach zostanie zapowiedziany "Baldur's Gate III". Prawdopodobnie potwierdzenie otrzymamy w najbliższych dniach na targach E3 2019.

Czekamy zatem na oficjalne informacje, ponieważ nie ulega wątpliwości, że powrót kultowej serii "Baldur’s Gate" byłby jednym z ważniejszych wydarzeń w świecie gier w tym roku, zwłaszcza dla fanów serii i gier RPG. "Baldur’s Gate II" miało swoją premierę w 2001 roku i od tego czasu doczekało się wydania w odświeżonej wersji. Jeżeli jednak okazałoby się, że Larian Studios ogłosi pracę nad "Divinity: Original Sin III", to również byłaby na pewno informacja, która ucieszyłaby dużą część graczy.

10 najlepszych gier RPG/Action RPG na PC

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)