Będzie "Baldur's Gate III"? Wygląda na to, że Larian Studios szykuje zapowiedź

Będzie "Baldur's Gate III"? Wygląda na to, że Larian Studios szykuje zapowiedź

Będzie "Baldur's Gate III"? Wygląda na to, że Larian Studios szykuje zapowiedź
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.05.2019 12:19

Na oficjalnej stronie Larian Studios pojawił się tajemniczy obrazek zapowiadający pojawienie się trzeciej części gry. Sądzono początkowo, że może to być "Divinity: Original Sin III", ale najprawdopodobniej będzie to jednak kontynuacja kultowego RPGa - "Baldur's Gate".

Miłośnicy komputerowych gier RPG doskonale znają serię "Baldur's Gate", jednego z najbardziej rozpoznawalnych tytułów swojego gatunku i kultowych już tekstów narratora, w roli którego mogliśmy usłyszeć Piotra Fronczewskiego. Plotki o tym, że Larian Studios rozpoczęło pracę nad grą można było usłyszeć już kilka miesięcy temu.

Plotki były o tyle prawdopodobne, że Larian Studios jest odpowiedzialny za powstanie jednej z najlepiej ocenianych współczesnych gier RPG – serii "Divinity: Original Sin". Skąd pomysł, że belgijskie studio ogłosi "Baldur's Gate III" a nie trzecią część "Divinity: Original Sin"? Internauci w kodzie strony dostrzegli wpis, który wyraźnie sugeruje, że w najbliższych dniach zostanie zapowiedziany "Baldur's Gate III". Prawdopodobnie potwierdzenie otrzymamy w najbliższych dniach na targach E3 2019.

Czekamy zatem na oficjalne informacje, ponieważ nie ulega wątpliwości, że powrót kultowej serii "Baldur’s Gate" byłby jednym z ważniejszych wydarzeń w świecie gier w tym roku, zwłaszcza dla fanów serii i gier RPG. "Baldur’s Gate II" miało swoją premierę w 2001 roku i od tego czasu doczekało się wydania w odświeżonej wersji. Jeżeli jednak okazałoby się, że Larian Studios ogłosi pracę nad "Divinity: Original Sin III", to również byłaby na pewno informacja, która ucieszyłaby dużą część graczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)