ycipk-2yyrle

Banknot o nominale 19 zł sprzedał się w kilka godzin. Teraz jego wartość jest wyceniana na 250 zł

Narodowy Bank Polski z okazji 100-lecia powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych wprowadził do obiegu banknot 19 zł. Cały nakład 55 tys. sztuk wyprzedał się w kilka godzin. Teraz jego wartość znacząco wzrosła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy banknot o nominale 19 zł.
Nowy banknot o nominale 19 zł. (Materiał prasowy, Fot: NBP)
ycipk-2yyrle

Cena banknotu o nominale 19 zł wynosiła 80 zł. Pomimo tego, że ponad 4-krotnie przewyższała jego nominalna wartość, chętnych na zakup nie brakowało. Banknot wyprzedał się w kilka godzin.

Banknot 19 zł: Jego cena rośnie

Obecnie banknoty odprzedawane są ze znaczną przebitką. Ich cena sięga nawet 250 zł. Są niemałą gratką dla wszystkich kolekcjonerów.

ycipk-2yyrle

Banknot 19 zł jest kolejnym z serii "Niepodległość". Na jego przedniej stronie zamieszczono portret Jana Paderewskiego, napis niepodległość, a także order Orła Białego.

Na odwrotnej stornie banknotu znajduje się wizerunek gmachu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Budynek przedstawiony jest na tle współczesnej Warszawy.

Banknot 19 zł: W normalnym obiegu

ycipk-2yyrle

Banknot o nominale 19 zł do obiegu trafił 2 października 2019 roku. Ma upamiętniać 100-lecie powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yyrle

ycipk-2yyrle
ycipk-2yyrle