Badanie: Internet Explorer bezpieczniejszy niż Firefox

Badanie: Internet Explorer bezpieczniejszy niż Firefox
Źródło zdjęć: © Nan Palmero / CC

12.12.2011 10:15, aktual.: 12.12.2011 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fifrefox zyskał dużą popularność w 2004 roku - to właśnie wtedy luki Internet Explorera zaczęły narażać system Windows XP na ataki z sieci. Opublikowane po siedmiu latach wyniki badania zleconego przez Google pokazują dużą zmianę na polu przeglądarek. Rzecz jasna wygrywa Chrome.

Odpowiedzialny za przygotowanie raportu Chris Valasek z firmy badawczej Accuvant podał kilka dla powodów, dla których to właśnie przeglądarka stworzona przez firmę Google wygrała rywalizację pod kątem bezpieczeństwa z Firefoxem i Internet Explorerem.

Według niego fakt powstania Chrome w czasie, gdy internet już na dobre się rozhulał i dobrze poznano jego ciemne strony pozwolił programistom Google napisać od podstaw kompletną przeglądarkę, zaś Firefox miał utrudnione zadanie z powodu konieczności dostosowania głównego kodu do zachodzących zmian: "Produkty Mozilli były dostępne zanim zaczęto podchodzić na poważnie do kwestii bezpieczeństwa. [...] Chrome pojawił się we właściwym czasie i właściwym środowisku".

Czy wysoka pozycja Internet Explorera zdoła przekonać was do korzystania z niego? Najważniejsze pytanie na koniec: gdzie się podziały Opera i Safari?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)