Alior Bank - awaria Kantoru. Wiemy, dlaczego nie działał Kantor Walutowy

Alior Bank - awaria Kantoru. Wiemy, dlaczego nie działał Kantor Walutowy

Alior Bank - awaria Kantoru. Wiemy, dlaczego nie działał Kantor Walutowy
Źródło zdjęć: © East News | ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
Arkadiusz Stando
16.07.2019 11:39, aktualizacja: 16.07.2019 14:51

We wczorajsze południe doszło do awarii Kantoru Walutowego Alior Banku SA. Internauci byli wyraźnie niezadowoleni z tego powodu. Twitter i Facebook został zalany krytyką wobec banku. Postanowiliśmy dowiedzieć się, co było powodem awarii

Kantor Walutowy Alior Banku we wczorajsze południe miał problemy ze zlecaniem transakcji. Problemy nie trwały zbyt długo, ale wystarczająco, żeby zdenerwować tych bardziej niecierpliwych. Alior Bank potwierdzał już wczoraj awarię i zapowiadał szybką naprawę.

Wśród problemów z działaniem kantoru czytamy między innymi o bardzo powolnym działaniu, lub całkowitym braku dostępu. Logowanie zajmowało dłużej, niż zwykle, a niektóre części witryny praktycznie nie wyświetlały się. Użytkownicy mogli również otrzymać komunikat o braku możliwości wyświetlenia strony.

Awaria w Alior Bank SA - zapytaliśmy rzecznika

"Wolniejsze działanie systemu, a u niektórych użytkowników brak dostępu przez przeglądarkę, wiązały się z weekendową migracją do nowego systemu transakcyjnego. Na stronie został wzmożony ruch i znacznie wzrosła liczba logowań, które przyczyniły się do powstania zaistniałych niedogodności. System działa już stabilnie" - czytamy w wiadomości e-mail od Klaudii Klimkowskiej, Ekspert ds. PR w Alior Bank SA.

Najwyraźniej problemy z działaniem kantoru walutowego miały powiązanie z wprowadzeniem nowego systemu. Mimo to, nie wszyscy internauci wykazali się wyrozumiałością i zrozumieniem. "Kiedy coś nie działa jak należy powinien przywrócić poprzednią wersję platformy" - czytamy w jednym z twitterowych wpisów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)