Awaria Gmaila. Użytkownicy mają problem z wysyłaniem maili i załączników

Awaria Gmaila. Użytkownicy mają problem z wysyłaniem maili i załączników

Poczta Gmail
Poczta Gmail
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
20.08.2020 08:37

Gmail nie działa w pełni od czwartkowego poranka. Poczta albo wyświetla komunikat o kłopocie z zapisem zmian, albo uparcie dodaje załącznik, nie mogąc ukończyć tego zadania.

Problem ujawnia się zwykle właśnie w tym momencie. Większości osób na skrzynkę pocztową udaje się bowiem wejść, włączyć nową wiadomość i ją napisać. Nie da się jednak dodać do niej żadnych plików – zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej.

Internauci informują w większości o problemach z załącznikami. Pojawiają się jednak także zgłoszenia mówiące o braku możliwości jakiegokolwiek zalogowania się na Gmail. Niektórzy mają także kłopot z korzystaniem z Dysku Google.

Problem może być większy, występuje nie tylko w Polsce, ale także w Australii, Japonii czy Indiach. Internauci zgłaszają niedziałającą usługę w serwisie DownDetector służącym do wymiany informacji o takich właśnie zdarzeniach. W czwartkowy poranek serwis ten zebrał ponad 200 raportów o tym problemie, co jest wysokim jak na ten serwis wynikiem.

Google potwierdził już ten problem w swoim serwisie do raportowania prac. "Kontynuujemy badanie tej sprawy. O godz. 10 [w czwartek] podamy informacje, kiedy można się spodziewać rozwiązania tego problemu" – napisała firma.

AKTUALIZACJA [godz. 10:03]

Google informuje, z jakimi usługami są problemy. To wysyłka maili, nagrywanie spotkań w Google Meet, dodawanie plików do Dysku Google, wrzucanie wizytówek CSV w ustawieniach oraz pisanie na Google Chat. Inżynierowie pracują nad problemem.

AKTUALIZACJA [godz. 11:20]

W kolejnej wiadomości od inżynierów Google, dowiadujemy się, że awaria trwa. Nie działa jeszcze więcej usług, niż godzinę temu. Poza wymienionymi powyżej dochodzą: dodawanie stron w Google Sites, korzystanie z Google Keep i usługa Voice mail.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)