Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski: Kolektory są już szczelne

Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski: Kolektory są już szczelne

Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski: Kolektory są już szczelne
Źródło zdjęć: © 123RF
14.11.2019 12:56

- Awaria rurociągów pod dnem Wisły została naprawiona. Jesteśmy gotowi do ponownego uruchomienia kolektora – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Informacje o postępach w procesie naprawy awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" zostały przekazane w czwartek (13.11) przed południem.

– Będziemy sobie wszyscy gratulować kiedy proces naprawy zakończy się pozytywnie – podsumował progres prezydent Trzaskowski.

Ścieki mają być przekierowane z tymczasowego rurociągu do kolektora, w nocy z piątku na sobotę. Za proces przełączania będzie odpowiedzialna specjalnie powołana grupa przez instytucje MPWiK i Wody Polskie.

Awaria Czajki. Demontaż mostu pomponowego

Prezydent Warszawy poinformował też o terminie demontażu mostu pomponowego, na którym zamontowany był tymczasowy rurociąg.

- Most pontonowy zostanie zdemontowany przez wojsko w kolejny weekend – powiedział.

Awaria Czajki – przyczyny

Rafał Trzaskowski poinformował także, że potwierdzają się przypuszczenia o potencjalnych przyczynach awarii. Miały to być "problemy związane przede wszystkim z wykonaniem kolektora, ale również te z fazy projektowej, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór materiałów".

Źródło: WP.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)