Automatyczne telefony na Skype'ie rozpowszechniają fałszywe antywirusy

Automatyczne telefony na Skype'ie rozpowszechniają fałszywe antywirusy

Automatyczne telefony na Skype'ie rozpowszechniają fałszywe antywirusy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.09.2011 12:44

Użytkownicy Skype'a otrzymują niechciane połączenia w postaci generowanych komputerowo wiadomości głosowych, ostrzegających użytkowników, że bezpieczeństwo ich komputerów nie jest odpowiednie Następnie kierują ich do specjalnej strony internetowej, gdzie użytkownicy są proszeni o podanie informacji osobistych i zapłatę w celu pobrania oprogramowania do "naprawy" komputera - poinformował Sophos.

Komunikaty głosowe z automatycznych połączeń mówią:
"Uwaga: to jest automatyczna wiadomość systemu komputerowego. Usługa ochrony twojego komputera jest niekaktywna. Aby włączyć ochronę komputera i naprawić problewm, przejdź do [LINK].."

"Ponieważ coraz więcej osób zapoznaje się z trikami wykorzystywanymi przez oszustów internetowych i cyberprzestępców, oszuści są zmuszeni do znajdowania coraz to nowszych sztuczek socjotechnicznych. Fałszywy antywirus lub scareware jest tego dobitnym przykładem; wykorzystuje pełnych obaw użytkowników, aby ci odwiedzili podejrzane strony," powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. "Osobiście nie zaufałbym żadnemu produktowi, który reklamuje się za pomocą spamu przez Skype'a i prezentuje się w tak podstępny sposób."

Użytkownicy Skype'a, jesli chcą z tym walczyć, muszą być uważni co do swoich ustawień prywatności. Można uniknąć niechcianych połączeń Skype poprzez dostosowanie ustawień prywatności tak, by tylko osoby z twojej listy kontaktów mogły się z tobą skontaktować."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)