AutoMapa ma już 10 lat

AutoMapa ma już 10 lat

AutoMapa ma już 10 lat
05.02.2013 11:45, aktualizacja: 05.02.2013 12:49

AutoMapa obchodzi 10. urodziny. Do sklepów ten program nawigacyjny trafił 3. lutego 2003 roku.

W momencie rynkowej premiery, AutoMapa jako pierwsza nawigacja, wprowadziła obrysy budynków i przypisała do nich dokładne punkty adresowe, które obecnie są niezbędnym elementem w większości systemów nawigacyjnych. W 2005 roku w AutoMapie pojawiło się ostrzeganie o radarach i fotoradarach oraz innych Użytecznych Punktach. W 2007 roku AutoMapa udostępniła w swoich mapach trójwymiarowe wizualizacje budynków w polskich i europejskich miastach i miejscowościach, które stały się jej znakiem rozpoznawczym.

Dwa lata później, w 2009 roku AutoMapa, jako pierwsza nawigacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie wprowadziła system wyznaczania tras w oparciu o aktualne natężenie ruchu drogowego bazujące na najnowocześniejszej technologii IP Traffic, dzięki której informacje o korkach, remontach, zmianach kierunkowości dróg czy nowo otwieranych drogach przekazywane są do AutoMapy poprzez Internet. Równocześnie, jako pierwsza w Polsce umożliwiła wyznaczanie tras dla pojazdów ciężarowych z uwzględnieniem ich wymiarów, masy, nośności drogi, mostów i wiaduktów i wysokości tuneli oraz uruchomiła ostrzeganie o 500 najniebezpieczniejszych miejscach na polskich drogach przygotowanych wspólnie z Komendą Główną Policji oraz Fundacją Krzysztofa Hołowczyca _ Kierowca Bezpieczny _. W 2012 roku AutoMapa pojawiła się jako element systemu SMOK, w wozach bojowych wszystkich 16 wojewódzkich Komend Państwowej Straży Pożarnej.

AutoMapa, to nie tylko nawigacja w urządzeniu. Setki tysięcy osób codziennie odwiedzających serwis Targeo.pl sprawdza, jak wygląda stan zakorkowania poszczególnych miast i tras, jak wyglądają prognozy ruchu drogowego na kolejny dzień oraz wygodnie wyznacza trasę przy pomocy komputera przesyłając ją do AutoMapy poprzez technologię _ LiveDrive! _.

Codziennie aktualizowana przez portal społecznościowy Miplo.pl ponad 650 tysięczna baza Użytecznych Punktów (POI) zawiera nie tylko bazę fotoradarów, niebezpiecznych miejsc, czy stacji benzynowych, ale również bazy hotelowe, gastronomiczne i inne, zgromadzone w ponad tysiącu kategorii tematycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)