Australijska sieć sklepów wycofała GTA V ze sprzedaży

Australijska sieć sklepów wycofała GTA V ze sprzedaży04.12.2014 11:22
Australijska sieć sklepów wycofała GTA V ze sprzedaży
Źródło zdjęć: © chip.pl

Gra studia Rockstar nie pierwszy raz wzbudza kontrowersje i nie pierwszy raz to właśnie w Australii zakazuje się sprzedaży bądź cenzuruje tytuły przeznaczone dla dorosłych. Tym razem to sami klienci wystosowali petycje do zarządu sklepu...

Ponad 40 tysięcy osób podpisało petycję w sprawie usunięcia GTA V ze sklepowych półek australijskiego Target. Konsumenci uważają, że gra zachęca do popełniania przemocy seksualnej i zabijania kobiet.

Każdy, kto grał w GTA V dobrze wie, że gry z otwartym światem rządzą się własnymi prawami i fakt, że można zabić tam przechodnia rozjeżdżając go przez przypadek na ulicy wnosi do gry realizm. Nikt nie nagradza tam graczy za masowe morderstwa. Ale oglądając screeny takie jak ten powyżej, nieobeznany z tematem może wyciągnąć zupełnie inne wnioski.

- Często zdarza się, że oferowane u nas produkty zawierają obrazy, które klienci uważają za obraźliwe, ale wierzymy, że skoro kierowane są one do dorosłego odbiorcy, to możemy je im sprzedawać. Jednak w przypadku GTA V mocno wsłuchaliśmy się w głos klientów" - powiedział Jim Cooper, manager sklepu Target tłumacząc wycofanie gry.

Tryb pierwszoosobowy wprowadza w GTA V jeszcze większy realizm

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Rewolucja: Winda, która porusza się także w poziomie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)