Atak trolli i botów na dziennikarza za zadanie pytania

Atak trolli i botów na dziennikarza za zadanie pytania
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko

08.08.2018 13:20, aktual.: 08.08.2018 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz Polsatu, Jan Kunert, stał się celem ataku internetowych botów i trolli na Twitterze. Konta, na których nigdy wcześniej nie pojawił się wpis po polsku, zaczęły do niego pisać "Panie @Jan_Kunert proszę zainteresować się lepiej koneksjami i kontaktami w PO".

Jan Kunert od trzech dni próbuje się dowiedzieć czy pracujący w Ministerstwie Sprawiedliwości Dariusz Matecki jest także blogerem, który aktywnie wspiera kampanię Patryka Jakiego na Prezydenta Warszawy. Dziennikarz Polsatu drąży sprawę m.in. na Twitterze, gdzie właśnie został zaatakowany przez wynajęte boty lub trolle.

W środę koło południa jeden z licznych tweetów Jana Kunerta zaczęły podawać zupełnie przypadkowe "osoby", które nigdy wcześniej nie pisały po polsku. Wszystkie retweety zawierały ten samo komentarz: "Panie @Jan_Kunert proszę zainteresować się lepiej koneksjami i kontaktami w PO".

Wśród "twitterowiczów", którzy w ten sposób domagają się od dziennikarza zainteresowania koneksjami i kontaktami PO są m.in.: Billy Lawrance, który dołączył do Twittera w czerwcu br., a wcześniej pisał jedynie po angielsku. Jest też użytkownik DeadlyAppleMc, dla którego też jest to pierwszy wpis po polsku. Natomiast inne konto, które zaatakowało Kunerta - osama eid – pisało wcześniej m.in. po arabsku.

Wykorzystanie botów zniechęcających dziennikarza do drążenia tematu jest w tym przypadku ewidentne. Pozostaje tylko pytanie kto zlecił i opłacił takie działanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)