Atak na największe sieci handlowe w USA

Atak na największe sieci handlowe w USA

28.12.2009 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Atak na sieć obsługującą różne amerykańskie firmy odbił się w środę negatywnie na obrotach sklepów internetowych takich jak Amazon albo Walmart. Według relacji prasowych amerykańska firma Neustar, która świadczy między innymi usługi DNS pod nazwą UltraDNS, potwierdziła wystąpienie rozproszonego ataku Denial of Service (DDoS) wymierzonego w serwery dwóch kalifornijskich centrów obliczeniowych

Jak wynika z doniesień, atak rozpoczął się o godzinie 16:4. lokalnego czasu kalifornijskiego i doprowadził do tego, że wiele amerykańskich witryn przez około godzinę było całkowicie lub w znacznej mierze nieosiągalnych. Serwery usługi UltraDNS, przeciążone w wyniku ataku, nie były w stanie wykonywać właściwych zadań, do których należy przekształcanie nazw hostów do odpowiednich adresów IP albo też wykonywały je z opóźnieniem.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Oprócz wielkich sklepów internetowych, takich jak Amazon, Walmart albo Expedia, problem dotknął także wielu mniejszych stron, które korzystają z usług przetwarzania w chmurze świadczonych przez Amazona. Dzięki podjętym natychmiast środkom zapobiegawczym firmie udało się ograniczyć wpływ ataków - informuje Cnet News. Amazon po około dwóch godzinach przywrócił prawidłowe funkcjonowanie wszystkich usług.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)