Ardo FL75GTX - płyta gazowa z pięcioma palnikami

Ardo FL75GTX - płyta gazowa z pięcioma palnikami

Ardo FL75GTX - płyta gazowa z pięcioma palnikami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.09.2012 12:12

Przeznaczona do zabudowy płyta gazowa FL75GTX to nowa propozycja Ardo z linii Flat. Produkt wyposażono w mosiężne podstawy do garnków i głęboką płytę pod palnikami , która zapobiega zgaszeniu płomieni przez rozlane płyny. Największą zaletą płyty Ardo jest jednak dodatkowy, piąty palnik o dużej mocy.

Przeznaczona do zabudowy płyta gazowa FL75GTX to nowa propozycja Ardo z linii Flat. Produkt wyposażono w mosiężne podstawy do garnków i głęboką płytę pod palnikami, która zapobiega zgaszeniu płomieni przez rozlane płyny. Największą zaletą płyty Ardo jest jednak dodatkowy, piąty palnik o dużej mocy.

Płyta Ardo FL75GTX została wyposażona w zabezpieczenie przed wypływem gazu, które także uniemożliwia uruchomienie uszkodzonego palnika. Standardowym wyposażeniem jest także zapalarka umieszczona w pokrętłach, a same pokrętła zostały zaprojektowane tak, aby uniknąć ich niekontrolowanego włączenia np. przez dzieci.

Płyta gazowa została wyposażona w dodatkowy, piąty palnik typu "potrójna korona", który posiada największą ze wszystkich pięciu palników moc grzania. Zastosowany palnik trójkoronowy o mocy aż 3500W, dzięki swojej konstrukcji, znacząco zwiększa temperaturę pracy, co przekłada się na krótszy czas gotowania, a w efekcie niższe rachunki za gaz. Dodatkowo, wszystkie palniki mają obniżoną emisje CO2. Specyficzny kształt palnika i rusztu pozwala także na korzystanie z dużych, nietypowych naczyń kuchennych.

Nowej płycie gazowej Ardo nadano kształt prostokąta, a powierzchnia płyty została wykonana ze stali nierdzewnej. Żeliwny ruszt został podzielony na trzy części, co ma ułatwić jego zdejmowanie oraz czyszczenie. Dodatkowo, aby uniknąć rysowania metalowej powierzchni płyty ruszt został wyposażony w gumowe nóżki odporne na wysoką temperaturę. Cztery pokrętła zostały umieszczone po prawej stronie płyty tak, aby nie blokować dostępu do piątego palnika, który może być wykorzystywany do podgrzewania naczyń o niestandardowym kształcie i powierzchni. Płyta gazowa FL75GTX dostępna jest w kolorze inox.

Sugerowana cena brutto - 1 699 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)