Apple zezwala na tworzenie wersji demo aplikacji

Strona głównaApple zezwala na tworzenie wersji demo aplikacji
22.10.2009 10:15
Apple zezwala na tworzenie wersji demo aplikacji
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

Apple rozesłało niedawno wiadomość e-mail do zarejestrowanych developerów aplikacji dla iPhone’a. Poinformowało ich, że kupowanie z poziomu aplikacji, do tej pory ograniczone tylko do płatnych programów, będzie teraz dostępne również w wersjach darmowych. Ta zmiana pozwala również developerom na tworzenie tylko jednej aplikacji, która w wersji darmowej będzie posiadała jakieś ograniczenia.Jeżeli użytkownik będzie chciał korzystać ze wszystkich funki takiej aplikacji, będzie musiał zapłacić za jej pełną wersję. Oczywiście dokona tego z poziomu darmowej wersji.

Tym samym Apple zgodziło się na wprowadzenie do App Store demonstracyjnych wersji programów. Developerzy nie będą już zmuszeni do tworzenia dwóch różnych aplikacji –. darmowej (Lite) i w pełni funkcjonalnej. Wystarczy, że stworzą wersję darmową, a z jej poziomu zainteresowany użytkownik będzie mógł odblokować funkcje dostępne w wersji płatnej.

Decyzja Apple z pewnością ułatwi życie developerom, a także samym użytkownikom. Będą oni mogli teraz na przykład przetestować programy nawigacyjne za darmo –. do tej pory nie były dostępne wersje Lite takich aplikacji.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)