Apple zezwala na tworzenie wersji demo aplikacji

Apple zezwala na tworzenie wersji demo aplikacji

Apple zezwala na tworzenie wersji demo aplikacji
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
22.10.2009 10:15, aktualizacja: 22.10.2009 11:19

Apple rozesłało niedawno wiadomość e-mail do zarejestrowanych developerów aplikacji dla iPhone’a. Poinformowało ich, że kupowanie z poziomu aplikacji, do tej pory ograniczone tylko do płatnych programów, będzie teraz dostępne również w wersjach darmowych. Ta zmiana pozwala również developerom na tworzenie tylko jednej aplikacji, która w wersji darmowej będzie posiadała jakieś ograniczenia.Jeżeli użytkownik będzie chciał korzystać ze wszystkich funki takiej aplikacji, będzie musiał zapłacić za jej pełną wersję. Oczywiście dokona tego z poziomu darmowej wersji.

Tym samym Apple zgodziło się na wprowadzenie do App Store demonstracyjnych wersji programów. Developerzy nie będą już zmuszeni do tworzenia dwóch różnych aplikacji –. darmowej (Lite) i w pełni funkcjonalnej. Wystarczy, że stworzą wersję darmową, a z jej poziomu zainteresowany użytkownik będzie mógł odblokować funkcje dostępne w wersji płatnej.

Decyzja Apple z pewnością ułatwi życie developerom, a także samym użytkownikom. Będą oni mogli teraz na przykład przetestować programy nawigacyjne za darmo –. do tej pory nie były dostępne wersje Lite takich aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)