Trwa ładowanie...

Apple wprowadza nowy patent. Pomoże uporać się ze słabą baterią

Istnieje populary stereotyp kojarzący urządzenia Apple'a z kiepskimi, szybko rozładowującymi się bateriami. Firma pragnie zmienić image swoich akumulatorów, właśnie zgłoszono patent na nowy sposób ładowania. Z jego pomocą, będzie można przesyłać energię między urządzeniami.
Share
Nowa technologia ma pozwolić na ładowanie różnych urządzeń Apple'a
Nowa technologia ma pozwolić na ładowanie różnych urządzeń Apple'aŹródło: Materiały prasowe
d3y90e7

Apple stara się o patent na nowy sposób ładowania smartfonów. Może być świetnym rozwiązaniem, dla urządzeń ze słabszymi bateriami. Smartfony Apple'a pozwolą przesyłać między sobą energię. To dziwne, biorąc pod uwagę niewielkie pojemności baterii iPhone'ów.

W Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się właśnie nowy patent. To nowy sposób przesyłu energii Apple'a. Jak czytamy na stronie, firma chce zastosować specjalne cewki do ładowania indukcyjnego, które pozwoliłyby na przesył energii w obie strony. Co ciekawe, Apple dopiero niedawno wprowadziło w swoich urządzeniach ładowanie indukcyjne.

Apple szybko dojrzało potencjał w ładowaniu indukcyjnych. Dzięki nowemu rozwiązaniu, smartfony Apple'a będą mogły zarówno ładować się, ale ładować także inne urządzenia, korzystając z energii akumulatora.

d3y90e7

Według załączonych obrazków, Apple planuje wyposażyć tą technologią nie tylko swoje smartfony, ale także inne urządzenia jak iPady, MacBooki, Watche czy inne. To ostatnie brzmi całkiem obiecująco, rozładowujący się smartfon możnaby doładować za pomocą zegarka.

Na razie Apple otrzymało patent od Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. To dopiero początek, zaledwie szkic i nie ma potwierdzenia, że rozwiązanie zostanie wprowadzone. Brzmi jednak jak coś niesamowitego, więc mamy nadzieję na rozwój projektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ambitne plany Apple. Wszystkie nowe gadżety, których trzeba oczekiwać

d3y90e7

Podziel się opinią

Share
d3y90e7
d3y90e7
Więcej tematów