Apple - patent na historię odwiedzonych stron

Apple - patent na historię odwiedzonych stron

Apple - patent na historię odwiedzonych stron
28.09.2008 12:30, aktualizacja: 29.09.2008 11:44

Nowy wniosek patentowy, złożony przez firmę Steve'a Jobsa sugeruje, że być może już w następnej odsłonie przeglądarki internetowej Apple, Safari, znajdzie się nowy system prezentacji historii odwiedzonych witryn WWW. Zamiast standardowej listy stron ( tym trudniejszej do przejrzenia, im więcej znajduje się na niej pozycji ) Safari może zaprezentować system graficznej prezentacji historii.

Ma to być widok drzewka ze zhierarchizowanymi i połączonymi ze sobą węzłami. Drzewku towarzyszyć ma linia czasu, ułatwiająca użytkownikowi odnalezienie związku pomiędzy odwiedzonymi witrynami. Te strony, na które użytkownik wszedł ręcznie wpisując URL w pasku adresu zostaną wyświetlone jako węzły główne, zaś strony, na które z nich trafił - jako węzły potomne.

Pozostaje jeszcze do rozwiązania problem skomplikowanej struktury drzewka historii - w czasie typowej sesji w przeglądarce można otworzyć nawet kilkaset stron WWW. Apple proponuje więc nowe opcje kontrolne, pozwalające np. na powiększenie i oddalenie dowolnego fragmentu drzewa. Zgodnie z tym założeniem, brak powiększenia oznacza, że wyświetlane są wszystkie węzły, zaś powiększenie maksymalne wyświetla węzły związane z adresem znajdującym się na pierwszym poziomie w hierarchii drzewa.

Zobacz także: Improved browsing history coming in Safari 4? - http://www.tgdaily.com/content/view/39484/140

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)