Apple otrzymało patent na wymiar, który jeszcze nie istnieje

Apple otrzymało patent na wymiar, który jeszcze nie istnieje
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

25.07.2012 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słyszeliście może o technologii 5D? Ja też nie, ale Apple już postarało się o uzyskanie na nią patentu. W końcu nic nie podnosi sprzedaży lepiej niż kolejna cyfra przed D, prawda?

Czy więc miałaby być ta technologia? To, że z teoretycznym piątym wymiarem przestrzennym nie ma nic wspólnego, już wiemy…. Okazuje się, że jest to technologia, która, według Apple, ma mieć szerokie zastosowanie w grach, oglądaniu telewizji i innych dziedzinach elektroniki użytkowej.

Zakłada ona połączenie wideokonferencji, rozpoznawania gestów w stylu Kinecta i specjalnych rękawic, które wykrywać mają zmiany w polu magnetycznym, temperaturze gęstości powietrza itp., dzięki czemu można by kontrolować elektronikę wykorzystując praktycznie każdą przestrzeń, nie tylko ekrany dotykowe.

W jaki sposób Apple chciałoby wprowadzić te pomysły w życie –. nie wiadomo. Wiadomo już natomiast, że amerykański urząd patentowy jest w stanie przyznać papier na każdy pomysł. Nie pozostaje nic innego jak tylko puścić wodze fantazji i patentować, patentować...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)