Apple: nowe iMaki, nowy MacBook i myszka Magic Mouse dostępne już od dzisiaj!

Apple: nowe iMaki, nowy MacBook i myszka Magic Mouse dostępne już od dzisiaj!
Źródło zdjęć: © IDG.pl

21.10.2009 08:00, aktual.: 21.10.2009 15:47

Apple wprowadziło dzisiaj do swojej oferty szereg nowych produktów. Wielbiciele sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem mają obecnie m.in. możliwość zakupu odświeżonych iMaków, nowego MacBooka oraz multidotykowej myszki Magic Mouse. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi niespodziankami, jakie przygotowała dla swoich klientów firma z Cupertino.

Obraz
© Nowy 27-calowy iMac (fot. IDG.pl)

Nowe iMaki z wyświetlaczami 21,5 i 27 cali

Na emeryturę poszły stare modele dysponujące ekranami o przekątnej wynoszącej 2. i 24 cale. Zastępujące je modele są większe - oferują do dyspozycji użytkowników ekrany 21,5 cala i 27 cali.
Urządzenia korzystają z systemu podświetlenia zbudowanego w oparciu o diody LED, który współpracuje z panelami LCD wykonanymi w technologii IPS. Pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 192. x 1080 pikseli (21,5 cala) i 2560 x 1440 pikseli (27 cali), który jest widoczny (zarówno w pionie jak i poziomie) pod maksymalnym kątem 178 stopni.
Nowości posiadają sloty kart SD (umieszczono je poniżej znajdujących się po prawej stronie obudowy napędów optycznych) i dostarczane są wraz z bezprzewodową klawiaturą oraz nową myszką Magic Mouse (o niej piszemy w dalszej części tekstu). Pozwalają też, w porównaniu do poprzedników, na zainstalowanie dwukrotnie większej ilości pamięci RAM (do 1. GB) oraz skorzystanie z przestrzeni dyskowej pozwalającej na (maksymalnie) zmagazynowanie 2 TB danych.
Podstawowy 21,5-calowy model został wyceniony na 119. USD; oferuje 4 GB pamięci RAM, dysk twardy 500 GB, kartę graficzną Nvidia GeForce 9400M i pracuje pod kontrolą procesora 3,06 GHz Intel Core 2 Duo. Jego wydajniejsza wersja, za którą trzeba zapłacić 1499 USD, cechuje się podobną specyfikacją za wyjątkiem karty graficznej (posiada Radeona HD 4670) i dysku twardego (dysponuje 2-krotnie większą pojemnością). Z kolei wyceniony na 1699 USD 27-calowy iMac oferuje identyczne co poprzednik podzespoły. Wszystkie komputery dostępne są w sprzedaży od dzisiaj.
Klienci szukający bardziej wydajnego sprzętu będą musieli zaczekać do przyszłego miesiąca kiedy to pojawi się w ofercie Apple 27-calowy iMac kosztujący 1999 USD i mogący się pochwalić czterordzeniowym 2,66-gigahercowym procesorem z rodziny Intel Core i5 (możliwe będzie również skonfigurowanie komputera w wersji z układem Intel Core i7) oraz kartą graficzną Radeon HD 4850 .

Obraz
© Odświeżony MacBook (fot. IDG.pl)

Nowy MacBook z obudową typu "unibody"

Apple przyszykowało też nową wersję low-endowego białego MacBooka, która będzie cechowała się obudową typu "unibody" (wykonana z jednego kawałka materiału; w jego przypadku jest to wciąż plastik) oraz oferowała ekran z podświetleniem LED i znany z linii MacBook Pro szklany multidotykowy touchpad.

Nowy 13,3-calowy sprzęt dostępny jest w tej samej cenie co jego poprzednik (999 USD) i pracuje pod kontrolą procesora 2,26 GHz. Posiada ponadto 2 GB pamięci RAM (1066 MHz), kartę graficzną NVIDIA GeForce 9400M oraz dysk twardy o pojemności 250 GB. Cechuje się też nieco mniejszą grubością i bardziej zaokrąglonymi kształtami oraz, jak inne MacBooki, oferuje wbudowaną, niewymienialną baterię (zapewnia do 7 godzin pracy).

Obraz
© Magic Mouse (fot. IDG.pl)

Nowa myszka Magic Mouse

Bezprzewodowe, wykorzystujące do komunikacji technologię Bluetooth urządzenie, cechuje się niewielką grubością i nie posiada żadnych widocznych przycisków. Co interesujące, laserowa nowość wykorzystuje technologię Multi-Touch, dzięki której użytkownik może obsługiwać wybrane funkcje (np. przywrócić poprzednią stronę przeglądarki Safari) za pomocą gestów. Warto też wspomnieć, że zastosowane zasilanie (2 x AA) pozwala "gryzoniowi" na cztery miesiące pracy. Cena - 6. USD.

Obraz
© Mac mini (fot. IDG.pl)

Szybsze komputery Mac mini. Nowa "serwerowa" wersja
Zaprezentowane przez Apple dwa nowe odświeżone Maki mini dostępne są w tej samej cenie co poprzednie modele. Za 59. USD można kupić wersję oferującą 2,26 GHz Intel Core 2 Duo, 2 GB pamięci RAM (1066 MHz) oraz dysk twardy 160 GB. Płacąc 100 USD więcej mamy możliwość zakupu wydajniejszego sprzętu dysponującego układem 2,56 GHz Intel Core 2 Duo, 4 GB pamięci RAM oraz dyskiem twardym o pojemności 32 GB. Za przetwarzanie grafiki w obu urządzeniach odpowiada karta NVIDIA GeForce 9400M.
Klienci mają też możliwość kupienia nowej "serwerowej" konfiguracji Maka mini. Za 99. USD otrzymają komputer wyposażony w procesor 2,53 GHz Core 2 Duo, 4 GB pamięci RAM oraz dwa 500-gigabajtowe dyski twarde (miejsce na drugi wygospodarowano kosztem napędu optycznego). Całość pracuje pod kontrolą systemu Mac OS X Server Snow Leopard.

Odświeżone AirPort Extreme Base Station i Time Machine

Odświeżony punkt dostępowy AirPort Extreme Base Station cechuje się teraz znacznie lepszą wydajnością. Dostępny jest w tej samej co poprzednio cenie - 17. USD.
Nowa wersja urządzenia Time Machine (służy do automatycznego bezprzewodowego tworzenia kopii zapasowych z komputerów Mac), podobnie jak wcześniej opisywany sprzęt, również cechuje się lepszą wydajnością (wedle deklaracji Apple przy współpracy z systemem Snow Leopard nawet o 60%). Ceny - 29. za model z dyskiem 1 TB i 499 za wersję z dyskiem 2 TB.

Obraz
© Apple Remote (fot. IDG.pl)

Na deser - nowy pilot Apple Remote

Bezprzewodowe urządzenie (ma być dodawane do nowych iMaków) przeznaczone jest do współpracy z komputerami Mac, iPodami oraz iPhone'ami. Wykonane zostało z aluminium i komunikuje się za pomocą podczerwieni. Jego cena została ustalona na poziomie 19 USD (zastanawiający jest długi czas oczekiwania na nowość - od 2 do 4 tygodni)
.

Podsumowanie

Jak widać, Apple przygotowało sporo nowości. Z pewnością wiele z nich przypadnie do gustu użytkownikom, natomiast niektóre (mowa tu przede wszystkim o myszce Magic Mouse) mogą wzbudzić ich mieszane uczucia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)