Apple kupiło Placebase. Koniec współpracy z Google?

Apple kupiło Placebase. Koniec współpracy z Google?

Apple kupiło Placebase. Koniec współpracy z Google?
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
07.10.2009 10:31, aktualizacja: 07.10.2009 11:00

Wygląda na to, że Apple planuje po cichu jakieś posunięcia. Firma kupiła ostatnio Placebase, serwis z mapami online, podobny do Google Maps. Seth Weintraub z Computerworld zauważył, że założyciel Placebase, widnieje teraz jako członek “Geo Team” w Apple. W sieci huczy od plotek. Czy Apple zamierza ostatecznie odciąć się od produktów Google, które pomagało w stworzeniu aplikacji z mapami dla iPhone’a?

Niedawno Google wypuściło swój własny, konkurencyjny OS dla smartfonów. Apple z kolei nie dopuściło do App Store aplikacji Latitude, służącej do rejestrowania położenia na mapie, zmuszając tym samym Google do tworzenia odpowiednika w wersji Web tej aplikacji. Czy jest to pierwszy krok Apple ku rozstaniu z Google?

Być może Apple chce tylko wprowadzić nowe API przeznaczone do tworzenia map do Cocoa, dając deweloperom większe możliwości w dziedzinie geolokacji. Być może Cupertino zaczyna po prostu rekrutować ludzi z doświadczeniem w dziedzinie tworzenia map do przyszłych projektów. Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)