Apple kupiło Placebase. Koniec współpracy z Google?

Apple kupiło Placebase. Koniec współpracy z Google?
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

07.10.2009 10:31, aktual.: 07.10.2009 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Apple planuje po cichu jakieś posunięcia. Firma kupiła ostatnio Placebase, serwis z mapami online, podobny do Google Maps. Seth Weintraub z Computerworld zauważył, że założyciel Placebase, widnieje teraz jako członek “Geo Team” w Apple. W sieci huczy od plotek. Czy Apple zamierza ostatecznie odciąć się od produktów Google, które pomagało w stworzeniu aplikacji z mapami dla iPhone’a?

Niedawno Google wypuściło swój własny, konkurencyjny OS dla smartfonów. Apple z kolei nie dopuściło do App Store aplikacji Latitude, służącej do rejestrowania położenia na mapie, zmuszając tym samym Google do tworzenia odpowiednika w wersji Web tej aplikacji. Czy jest to pierwszy krok Apple ku rozstaniu z Google?

Być może Apple chce tylko wprowadzić nowe API przeznaczone do tworzenia map do Cocoa, dając deweloperom większe możliwości w dziedzinie geolokacji. Być może Cupertino zaczyna po prostu rekrutować ludzi z doświadczeniem w dziedzinie tworzenia map do przyszłych projektów. Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)