Aplikacje mobilne rewolucjonizują rynek usług taksówkarskich

Aplikacje mobilne rewolucjonizują rynek usług taksówkarskich

Aplikacje mobilne rewolucjonizują rynek usług taksówkarskich
Źródło zdjęć: © Fotolia / chalabala
23.10.2015 13:27, aktualizacja: 23.10.2015 15:53

Liczba użytkowników usług taksówkarskich nie maleje. Nic dziwnego, że na rynku są już dostępne aplikacje mobilne, dzięki którym taksówkę możemy zamówić i opłacić za pośrednictwem internetu, a po zakończonym kursie - ocenić kierowcę, który nas wiózł.

- Korzystanie z taksówek jest jednym z najszybszych i najwygodniejszych sposobów przemieszczania się po mieście. Taksówkarze mają przywilej poruszania się po pasach dla autobusów, dzięki czemu mogą unikać korków. Ponadto, jeśli jedziemy taksówką, pozbywamy się problemu z parkowaniem własnego auta - mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający w firmie Mytaxi.

Z usług taksówkarskich najchętniej korzystają osoby w wieku od 30 do 40 lat. Zwykle są to biznesmeni oraz osoby, które chcą się dostać na spotkanie towarzyskie lub z niego wrócić. Najczęściej taksówkę zamawiamy w godzinach szczytu, a także w piątkowe i sobotnie noce, najrzadziej z kolei - w poniedziałki.

Wśród klientów coraz większą popularnością cieszą się aplikacje służące do zamawiania i opłacania kursów przez internet. - Żeby skorzystać z naszej aplikacji, wystarczy ją zainstalować oraz - jeżeli chcemy przez nią płacić - dodać kartę płatniczą i możemy zamówić kurs dwoma kliknięciami. Jeśli chodzi o kierowców, mogą z nami współpracować wszyscy licencjonowani taksówkarze w danym mieście, którzy spełnią nasze kryteria. Konieczne są podpisanie umowy i instalacja aplikacji na swoim telefonie - informuje rozmówca.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: PS4 z pięcioma grami od jutra w Biedronce

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)