Aplikacja na telefon, która wykrada dane bankowe

Aplikacja na telefon, która wykrada dane bankowe

Aplikacja na telefon, która wykrada dane bankowe
Źródło zdjęć: © wp.pl
12.01.2010 15:21

Jedna z aplikacji sprzedawanych w sklepie Android Market zawierała trojana wykradającego dane logowania klientów banków. Program miał rzekomo służyć do korzystania z kont bankowych za pośrednictwem smartfonu

Sam przypadek został ujawniony dzięki komunikatowi kasy oszczędnościowo-kredytowej (credit union) First Tech. Zdaniem tej instytucji aplikacja pojawiła się na platformie Android Market, a została tam umieszczona przez użytkownika Droid09. Program nie został jednak napisany specjalnie z myślą o klientach First Tech. W ich wypadku nie doszło do szkód.

Obraz
© (fot. wp.pl / [k-o])

Program umieszczony na platformie przez użytkownika Droid0. zniknął ze sklepu jeszcze w grudniu. Osoby korzystające z aparatów z Androidem powinny sprawdzić, czy w ich telefonach nie ma oprogramowania Droida09.

Opisany przypadek skłania do zastanowienia się, czy Google nie powinien kontrolować aplikacji zgłaszanych do sklepu. Od czasu, kiedy komórki z systemem Android zaczęły stawać się coraz bardziej popularne, coraz więcej klientów korzysta także z platformy Android Market i w związku z tym testy zgłaszanego oprogramowania wydają się niezbędne, aby utrzymać zaufanie nabywców do samego systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)