AOC I1601FWUX. Test przenośnego monitora do laptopów na USB

AOC I1601FWUX. Test przenośnego monitora do laptopów na USB
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko

24.07.2018 17:48, aktual.: 26.07.2018 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Kto raz pracował na dwóch monitorach nie będzie chciał wrócić do jednego" – mówi stare chińskie powiedzenie. I jak w każdym ludowym powiedzeniu i w tym jest sporo prawdy. Bo wolność i wygoda jaką dają dwa monitory jest nie do przecenienia.

Niestety sprawa się komplikuje, gdy musimy odejść od stacjonarnego komputera z dwoma monitorami i ruszyć w teren z laptopem. Bo choćby był to najszybszy ultrabook, to monitor ma tylko jeden, a my chcielibyśmy dwa. Z pomocą na ten dość specyficzny problem przychodzi firma AOC ze swoim przenośnym monitorem I1601FWUX dla laptopów.

Przenośny monitor AOC I1601FWUX ma 15,6 cali przekątnej i rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Oznacza to, że jest odrobinę większy od większości ultrabooków i laptopów biznesowych, co może mieć znaczenie jeśli chcielibyśmy oba urządzenia zapakować do jednej torby laptopowej.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Minimalna ilość przycisków

Na obudowie monitora znajdziemy jedyni port USB-C oraz włącznik. Nic więcej nie ma. Ani przycisków do ustawiania jasności i kontrastu, ani głośników, ani kamerki. Absolutny minimalizm. Obsługa monitora jest przez to bardzo łatwa. Wystarczy podłączyć go przez kabel z dwoma złączami USB-C i włączyć. To wszystko. Trzeba jednak pamiętać, że monitor działa tylko po podłączeniu go do laptopa przez port USB-C i to też nie zawsze. Port do którego podłączyliśmy monitor musi obsługiwać sygnał DisplayPort a nie każdy USB-C to potrafi. Niestety producenci nie zawsze to oznaczają. Jedynym pewniakiem jest port Thunderbolt 3, który zapewnia zarówno sygnał DisplayPort oraz odpowiednie natężenie prądu.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Etui zmienia się w podstawkę

Do monitora dołączone jest magnetyczne etui, które po złożeniu służy jako podstawka i oparcie. Można wybrać pomiędzy dwoma kontami nachylenia i pionową lub poziomą orientacją.

Przenośny monitor AOC jest prostym urządzeniem z jasnym zastosowaniem. Tylko czy komukolwiek jest potrzebny? To pytanie, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć. Teoretycznie mogę sobie wyobrazić sytuacje lub osoby, którym dodatkowy monitor do laptopa się przyda.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Autor nie jest przekonany

Ja jednak nie jestem jedną z nich bo przypadków, w których taki monitor by mi się przydał jest bardzo mało. Pewnie mógłbym z niego skorzystać, gdy jestem na wyjeździe i montuje wideo na laptopie, albo… nie to jedyna sytuacja, w której widzę przydatność takiego gadżetu. Mimo to wierzę, że gdzieś są osoby, które zawsze marzyły o przenośnym monitorze do laptopa. Może nawet nie wiedziały, że o nim marzyły ale dowiedzą się w momencie gdy tylko go zobaczą.

Przenośny monitor AOC I1601FWUX Cena i specyfikacje

Cena: 949 PLN
Wymiary: 376,2 x 235,2 x 8,5 mm
Waga: 0,824 kg
Typ matrycy: IPS
Podświetlenie: WLED
Matryca: 15,6", 16:9
Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikesli
Odświeżanie: 60 Hz
Kontrast: 700:1
Złącze : USB-C
Pobór energii: 8W

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)