Antypiraci, którzy łamią prawo autorskie

Antypiraci, którzy łamią prawo autorskie

Antypiraci, którzy łamią prawo autorskie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
05.12.2011 11:32, aktualizacja: 05.12.2011 11:47

Melchior Rietveldt, znany w Holandii muzyk, odkrył, że na płycie DVD z przygodami Harry’ego Pottera, wykorzystany jest jego utwór bez jego wiedzy i zgody, w klipie... namawiającym do kupowania legalnych filmów.

Antypiracka grupa BREIN wykorzystała nielegalnie utwór Rietveldta do swoich własnych celów. Jak przyznaje muzyk, współpracował z nią, by stworzyć piosenkę na jeden z miejscowych festiwali filmowych. Na tym jednak współpraca się zakończyła. Rietveldt domaga się od BREIN miliona euro odszkodowania.

Rietveldt poprosił o pomoc agencję zajmującą się pobieraniem opłat należnych twórcom o nazwie Buma/Stemra. Ta nie odpisała mu oficjalnie, ale skontaktował się z nim członek jej zarządu. Zaproponował mu dołączenie do wytwórni Jochem Gerrits powiązanej z High Fashion Music. Ta pomogłaby mu odzyskać należny milion euro w zamian za…. 33 procent tej kwoty.

Doradca finansowy Rietveldta z niedowierzaniem zadał oficjalne pytanie wytwórni, czy faktycznie domaga się aż tak wielkiej opłaty. Ta, z rozbrajającą szczerością odparła: „Dokładnie tak. Dzięki temu muzyk dostanie 66. 000 euro. To więcej niż nic”.

Pozostawiamy tę sprawę bez komentarza…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Rząd Szwajcarii nie widzi problemu w piractwie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)