Anglik aresztowany za.... posiadanie odtwarzacza MP3

Anglik aresztowany za.... posiadanie odtwarzacza MP3

Anglik aresztowany za.... posiadanie odtwarzacza MP3
Źródło zdjęć: © iriver
14.02.2008 09:00, aktualizacja: 14.02.2008 09:50

Korzystanie z przenośnego odtwarzacza MP3 może być niekiedy niebezpieczne. Przekonał się o tym niejaki Darren Nixon, który został aresztowany ponieważ ktoś pomylił jego odtwarzacz audio z... pistoletem.

28-letni Darren Nixon to technik w firmie Olympus Engineering. Kilka dni temu po pracy udał się w kierunku przystanku autobusowego, włączając po drodze swój przenośny odtwarzacz MP3 Philipsa. Na jego nieszczęście jeden ze przechodniów pomylił urządzenie z pistoletem i powiadomił policję z regionu Staffordshire o podejrzanym osobniku, obnoszącym się z bronią na ulicy. Funkcjonariusze wytropili "gangstera" kamerą miejską i udali się w pościg. Nie przeczuwający niczego Darren spokojnie wsiadł do autobusu i słuchał muzyki nie zauważając jadących za nim samochodów policyjnych. Następnie wysiadł na docelowym przystanku i udał się w kierunku domu. Jakież było jego wielkie zdziwienie gdy zauważył w końcu gestykulującego policjanta, który - jak się okazało po wyłączeniu odtwarzacza - kazał mu podnieść ręce do góry. Nieszczęśnik przeżył jeszcze większy szok gdy podszedł bliżej i dostrzegł w rękach dwóch stróżów prawa broń, towarzyszyły im również dwa psy policyjne.

"_ Byłem naprawdę zszokowany gdy zobaczyłem broń. Była ona wymierzona we mnie. To naprawdę straszne przeżycie. Nie miałem pojęcia co się dzieje _" - tłumaczy Darren Nixon. Darren został aresztowany, pobrano mu odciski palców, próbkę DNA oraz wtrącono do celi. Na szczęście sprawa szybko się wyjaśniła się i został on odwieziony z powrotem do domu. Ma jednak żal do policji gdyż za zaistniałą sytuację nie został nawet należycie przeproszony.

Źródło: DailyMail.co.uk - www.dailymail.co.uk.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)