Android: jak pobrać muzykę lub film z YouTube

Android: jak pobrać muzykę lub film z YouTube07.02.2017 16:58
Android: jak pobrać muzykę lub film z YouTube
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Google nawet nie próbuje udawać i najzwyczajniej w świecie nie daje możliwości aby zapisywać filmy z YouTube do obejrzenia „na później”. Na szczęście są aplikacje, które pozwalają zapisywać filmy i muzykę z YouTube na urządzenia z Androidem

Jak pobrać materiał wideo z YouTube na tablet lub smartfon z Androidem, skoro Google blokuje taką możliwość? Nie pomaga nawet przeszukiwanie sklepu Google Play – wszystkie aplikacje tego typu są skrzętnie kasowane z indeksu. Całe szczęście, istnieje możliwość pobierania i uruchamiania aplikacji, które nie są dostępne w oficjalnym sklepie Google’a.

Oczywiście, pobieranie aplikacji spoza oficjalnej dystrybucji Google’a wiąże się ze sporym ryzykiem. Instalowanie programów z nieznanych źródeł i od nieznanych i niesprawdzonych dostawców może skończyć się zainfekowaniem telefonu. Na szczęście macie nas – zespół Techa, który za was wykonał ciężką i niebezpieczną pracę.

Jaka aplikacja do pobierania filmów i muzyki z YouTube jest najlepsza?

Nasz wybór padł na TubeMate – jedna z najbardziej popularnych aplikacji, które służą do pobierania zarówno filmów i muzyki z YouTube na telefon bądź tablet z Androidem.
Pomimo, że aplikacja TubeMate jest darmowa i spoza oficjalnej dystrybucji Google’a, to oferuje nam sporo możliwości. Dzięki niej możemy nie tylko pobierać materiały wideo w wybranej przez nas rozdzielczości, ale również „wydobywać” z nich samą ścieżkę audio, którą zapisujemy w formacie MP3.

Jak zainstalować TubeMate na urządzeniu z Androidem?

Skoro Google domyślnie blokuje możliwość pobierania aplikacji spoza sklepu Google’a, to jak zainstalować TubeMate na smartfonie lub tablecie? Poniżej znajdziecie instrukcje „krok po kroku”, jak tego dokonać. Pamiętajcie tylko o jednym, wszystkie działania, które będziecie wykonywać, robicie na własne ryzyko, my tylko pokazujemy wam, że jest takla możliwość.

Aby zainstalować TubeMate najpierw trzeba przygotować urządzenie, tak aby była możliwość pobierania aplikacji od firm trzecich. W tym celu należy wejść w Ustawienia, następnie w zakładkę Zabezpieczenia, gdzie powinniśmy znaleźć pole Nieznane źródła, które należy uaktywnić.

Teraz przyszedł czas na pobranie pliku aplikacji TubeMate, który znajdziecie na oficjalnej stronie – plik, który będziecie pobierać, to youtube-tubemate.7.05.apk. Gdy już znajdzie się na waszym urządzeniu wystarczy znaleźć go w menedżerze plików i uruchomić.

Skoro na waszym urządzeniu wylądowała już aplikacja możecie dowoli zapisywać sobie filmy na swoim urządzeniu, by móc je później oglądać.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)