Amerykańska armia zamienia smartfony z Androidem na iPhone'a 6s - czy aby na pewno?

Amerykańska armia zamienia smartfony z Androidem na iPhone'a 6s - czy aby na pewno?

Amerykańska armia zamienia smartfony z Androidem na iPhone'a 6s - czy aby na pewno?
Źródło zdjęć: © apple.com
19.07.2016 16:03, aktualizacja: 19.07.2016 17:25

Jak żartobliwie donosi serwis BGR, oto dobra wiadomość dla fanów Androida: amerykańskie siły specjalne, a dokładnie jednostki elitarne takie jak Delta Force czy Army Rangers używają androidowych smartfonów Samsunga. Zła wiadomość dla fanów Androida? Ze względu na zbyt duża awaryjność i zawodność, Amerykanie postanowili wymienić swoje Samsungi na sprzęt od Apple - oczywiście mowa o iPhone'ach.

_ DodBuzz _podaje, że to własnie iPhone 6s będzie nowym smartfonem, z którego będą korzystać wyżej wymienione jednostki. Serwis powołuje się na swoje źródło w amerykańskich służbach specjalnych, które chcą pozostać anonimowe. _ DodBuzz _dowiedział się, że iPhone jest atrakcyjniejszy dla sił specjalnych USA ponieważ jest zwyczajnie "szybszy i płynniejszy", a samsungi z Androidem "zawieszają się i muszą być zbyt często restartowane". Spowolnione reakcje systemu od Google tracą cenne minuty elitarnych jednostek, na co służby nie mogą sobie już dużej pozwalać. Problem ma być najbardziej uciążliwy m.in. w momentach, kiedy zawodzi multitasking, czyli wielozadaniowa praca czy strumieniowanie wideo (np. obrazu z drona).

Ale zanim zaczniemy wysuwac zbyt daleko idące wnioski i obwiniać Samsunga czy Androida, weźmy pod uwagę fakt, że - powołując się na liczne źródła - wojsko amerykańskie nie korzysta z najwyższej klasy urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Armia prawdopodobnie posiada od kilku lat wysłużone samsungi galaxy S3 (to jedna z wersji) i rzeczą oczywistą jest, że przy starciu z iPhonem 6. nie mają szans. Nie zmienia to jednak faktu, że cała ta sytuacja zapewne nie jest komfortowa dla samego Samsunga, natomiast stanowi świetną reklamę urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo. I to nawet, jeśli podane informacje w mniejszej czy większej mierze mijają się z prawdą.

Czy należy traktować poważnie te doniesienia? Mamy do czynienia z anonimowym źródłem, sama amerykańska armia nie ma zamiaru komentować sprawy i do tego pojawia się jedna znaczna nieścisłość: niektóre źródła spekulują, że mowa o Samsungu Galaxy S3, inne - o Samsungu Galaxy Note (jeszcze inne źródła mówią o Galaxy Note 2). Jakakolwiek jest prawda, nie można traktować Samsunga jako przegranego, kiedy mówimy o smartfonach starej generacji, których premiery miały miejsce w latach 2010-2012. W tej chwili na rynku mamy - oprócz iPhone'a 6s - najnowszą generację smartfonów z Korei Południowej: Samsunga Galaxy S7, który zapewne sprostałby najnowszym oczekiwaniom amerykańskiej armii.

słk

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)