Trwa ładowanie...
dkouxhf

Amerykanie po raz pierwszy pokazali drony stacjonujące w Polsce. MQ-9 Reaper - "żniwiarze"

Wojsko Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy zaprezentowało w środę, 4 lipca drony MQ-9 Reaper, stacjonujące w Polsce. Przedstawiono je w ramach świętowania amerykańskiego Dnia Niepodległości. To supernowoczesne maszyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MQ-9 Reaper to jeden z najnowocześniejszych dronów świata
MQ-9 Reaper to jeden z najnowocześniejszych dronów świata (Wikimedia Commons CC BY)
dkouxhf

Od 12 maja w Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu stacjonują drony MQ-9 Reaper tzw. "żniwiarze". To supernowoczesne maszyny nazywane "najbardziej śmiercionośnymi dronami świata". "Żniwiarze" słyną przede wszystkim z ogromnego zasięgu - aż 1850 km. To więcej, niż odległość dzieląca Polskę z Hiszpanią.

Śmiertelni "żniwiarze" są w stanie latać na wysokości nawet do 15 km. Maszyny są większe, niż może się wydawać, mają prawie 11 metrów długości, skrzydła szerokie na 20 metrów i 3,8 m wysokości. Prędkość maksymalna maszyny wynosi 482 km/h.

dkouxhf

W Polskiej bazie w Mirosławcu stacjonują dwa takie drony, z czego każdy z nich wart jest prawie 17 milionów dolarów. Należą do 52 Ekspedycyjnej Grupy Operacyjnej, pod dowództwem płk. Johna Jimeneza.

Reapery są w stanie latać z ogromną liczbą uzbrojenia - aż 1,4 tony, zamiennie z dodatkowymi zbiornikami paliwa. Pośród możliwości wyposażenia tych supernowoczesnych dronów znajdują się laserowo sterowane bomby oraz pociski przeciwpancerne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkouxhf

Podziel się opinią

Share
dkouxhf
dkouxhf
Więcej tematów