Ambitna zabawka. Mikroskopy dla dzieci i młodzieży

Mikroskop to jeden z lepszych pomysłów na prezent dla dziecka i nastolatka, a także inwestycja w rozwój przyszłego naukowca. Ciekawszy i trwalszy od zwykłej zabawki, na pewno się przyda i zaspokoi dziecięcą ciekawość świata.

Ambitna zabawka. Mikroskopy dla dzieci i młodzieży
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Ilike

07.05.2018 | aktual.: 07.05.2018 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nauka przez zabawę — dlaczego warto kupić dziecku mikroskop?

O mikroskopach dla dzieci mówi się, że to jeden ze sposobów na zainteresowanie pociechy nauką. Niektórzy rodzice być może marzą o tym, aby syn lub córka zostali naukowcami. Aby przybliżyć im taką możliwość warto zainwestować w dobre pomoce naukowe. Do niedawna były to najprostsze zabawki dla maluchów lub profesjonalne sprzęty z wyższej półki. Teraz konsumenci mogą dopasować odpowiedni model do potrzeb dziecka i budżetu.

Dziecko zainteresowane powiększonym obrazem otaczających nas przedmiotów, w czasie zabawy zdobędzie wiedzę i umiejętności przydatne w szkole. Nawet początkujący badacz jest w stanie poczynić imponujące obserwacje. Hit sezonu to mikroskop z kamerą cyfrową. Opcja podłączenia tych mikroskopów do komputera za pomocą łącza USB daje znacznie więcej możliwości niż zwykła zabawka.

Mikroskopy cyfrowe zapewniają ciągły podgląd pola obserwacji oraz możliwość rejestracji zdjęć lub wideo. Możemy zapisać efekty naszej pracy, a później je odtworzyć i wykorzystać w dowolny sposób. W ten sposób dziecko może samodzielnie przygotować prezentację na temat muchy, mchu lub włókien poszczególnych materiałów z własnymi obserwacjami.

Obraz
© pexels.com

Lepszy niż rower — mikroskop na komunię

Sezon komunijny w pełni i większość rodziców chrzestnych i dziadków już wybrała prezent. Jeśli ten zakup jest jeszcze przed wami, a brakuje wam pomysłu – warto postawić na ambitny upominek.

Kreatywna zabawa lub początek pasji na całe życie.

Mikroskopy dla dzieci i młodzieży — czym się różnią?

Mikroskopy dla dzieci najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego z metalowymi elementami, dzięki czemu są lżejsze. Dziecko może samodzielnie przenieść mikroskop w dowolne miejsce. Jeśli zależy nam na tym, aby urządzenie było bardziej stabilne, postawmy na mikroskop metalowy, o szerszej podstawie. Dziecięce mikroskopy w zależności od modelu powiększają obraz próbki np. 4, 10 i 40 razy. To niewiele, ale nawet prosty mikroskop pozwala na przeprowadzanie rozmaitych ciekawych eksperymentów z wykorzystaniem gotowych próbek mikroskopowych, jak i przyciągających uwagę obiektów, które mały naukowiec znajdzie w domowej kuchni lub na podwórku.

Pomoc naukowa na każdą kieszeń

Nieco bardziej zaawansowany model powiększy obraz powyżej 200 razy i jest szczególnie polecany dla młodzieży, jako instrument pomagający rozwijać zainteresowania naukowe i będący pomocą szkolną ułatwiającą zrozumienie świata chemii i biologii.

Obraz
© pexels.com
Komentarze (22)