Amazon: nowy smartfon z wyświetlaczem 3D?

Amazon: nowy smartfon z wyświetlaczem 3D?

Amazon: nowy smartfon z wyświetlaczem 3D?
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
16.04.2014 13:15, aktualizacja: 16.04.2014 13:29

Nie dalej jak dwa dni temu media obiegła wiadomość, że amerykański gigant udostępnił prototyp swego smartfona z rewolucyjnym wyświetlaczem 3D wybranym deweloperom z San Fransisco i Seattle. Wygląda na to, że do sieci wyciekły wczoraj pierwsze zdjęcia jednego z egzemplarzy tego urządzenia autorstwa redakcji portalu BGR.com.

Niestety, mimo całkiem przyzwoitej jakości ujęć, design słuchawki wciąż pozostaje dla nas nieomal kompletną tajemnicą. Widoczny na fotografiach smartfon został został zamknięty w specjalnej "klatce" ochronnej uniemożliwiającej precyzyjną identyfikację jego rzeczywistego wyglądu. Na jego ujawnienie będziemy musieli więc poczekać przynajmniej kilka najbliższych miesięcy.

Co ciekawe, BGR potwierdza doniesienia dziennika Wall Street Journal i informuje, że urządzenie faktycznie dysponuje zestawem pracujących w podczerwieni kamer rozsianych w pobliżu jego 4,7-calowego wyświetlacza 720p. Ich zadaniem ma być rzecz jasna śledzenie ruchu oczu użytkownika i pomaganie w odpowiednim dopasowaniu wyświetlanego obrazu do ich aktualnej pozycji. Skorzystanie z tej metody pozwoli na uzyskanie efektu 3. bez konieczności dołączania do zestawu specjalnych okularów.

Obraz
© (fot. Giznet.pl)

Co do pozostałej części specyfikacji smartfona –. coraz więcej wskazuje na to, że zostanie on wyposażony w 13-megapikselową kamerę główną, dwa gigabajty RAM-u oraz jeden z najnowszych procesorów Qualcommu z serii Snapdragon. Według doniesień serwisu TechCrunch, całość będzie pracować pod kontrolą bazującego na Androidzie, autorskiego systemu firmy – FireOS.

Jeśli doniesienia mediów znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, oficjalna, rynkowa premiera smartfona nastąpi już we wrześniu tego roku.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)