Allegro zablokowane przez Google

Strona głównaAllegro zablokowane przez Google
29.11.2011 12:52
Allegro zablokowane przez Google
Źródło zdjęć: © Yarl / Wikimedia Commons / CC

Na początku tego tygodnia polski internet obiegła wiadomość, że na konta mailowe oparte o gmail nie docierają wiadomości od Allegro. Tysiące użytkowników największego polskiego serwisu aukcyjnego nie mogło sfinalizować swoich transakcji.

Ofiarami padli wszyscy korzystający z kont gmail oraz gazeta.pl, gdyż poczta na Gazecie również oparta jest o usługę Google. Na forach Allegro zawrzało, użytkownicy pisali wręcz o całkowitym uniemożliwieniu komunikacji między sprzedającymi, a kupującymi.

Przyczyna awarii

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli Allegro, przyczyna awarii leżała po stronie Google, którego system antyspamowy zaklasyfikował maile z powiadomieniami serwisu aukcyjnego jako wiadomości niechciane.

_ "Powodem zaistniałych problemów był wcześniejszy mailing serwisu Citeam.pl do bazy klientów, który został wysłany z tego samego adresu IP, z którego wysyłane są powiadomienia serwisu Allegro. W efekcie korespondencja do użytkowników Allegro została potraktowana jako Spam". _ - mówi Joanna Wagner z biura prasowego Allegro.

Allegro szybko zareagowało i poinformowało Google o wystąpieniu problemu, który został już usunięty. Wszystkie zaległe powiadomienia, zostały wysłane do adresatów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)