Alergia na pyłki - darmowa aplikacja Apsik! wspomoże uczulonych na pyłki

Alergia na pyłki - darmowa aplikacja Apsik! wspomoże uczulonych na pyłki

Alergia na pyłki - darmowa aplikacja Apsik! wspomoże uczulonych na pyłki
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
13.05.2019 13:28

Nowa odsłona darmowej aplikacji mobilnej dla alergików Apsik! pozwoli lepiej przygotować się na sezon pylenia. Znajdziemy w niej kalendarz pylenia oraz szereg przydatnych informacji i komunikatów, które pomogą zapanować nad alergią.

Alergia na pyłki roślin – przyczyny, objawy

Alergia na pyłki dotyka bardzo dużą część Polaków i objawia się przede wszystkim wodnistym katarem, kichaniem, zaczerwienieniem spojówek czy swędzeniem nosa. Nieleczona może sprzyjać rozwojowi takich chorób jak astma, zapalenie zatok przynosowych czy uszu.

Uczulenie na pyłki roślin to główny rodzaj alergii sezonowych, który najczęściej ma swoje początki w dzieciństwie i często idzie w parze z innymi alergiami krzyżowymi. Objawy choroby pojawiają się z powodu nadwrażliwości na pyłki unoszące się w powietrzu. Uczulać mogą trawy, drzewa (np. brzozy, leszczyna, dąb, wierzba) i chwasty (bylica, komosa, szczwa i inne).

Apsik! - darmowa aplikacja dla alergików

Aplikacja dla alergików Apsik! pozwoli przede wszystkim na monitorowanie objawów, co zdaniem dr. Piotra Rapiejko specjalisty otolaryngologa z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie jest pierwszym krokiem do lepszej kontroli nad przebiegiem alergii.

Obraz
© Materiały prasowe

*Darmowa aplikacja mobilna Apsik! *z funkcją dzienniczka i alertami przypominającymi pacjentowi o kontroli objawów to cenne wsparcie dla lekarzy w opiece nad osobami cierpiącymi z powodu alergii. Aplikacja wysyła użytkownikowi przypomnienie, jeśli dzienniczek jest prowadzony nieregularnie.

Dodatkowym plusem jest możliwość stworzenia kilku profili, dzięki czemu możemy monitorować objawy alergii u wszystkich członków rodziny. Pozwoli to lepiej organizować wizyty u lekarza, terminy badań czy zakup leków.

Obraz
© Materiały prasowe

Kalendarz pylenia – sprawdź prognozę pylenia

Jedną z bardziej użytecznych funkcji aplikacji dla alergików Apsik! jest kalendarz pylenia. Pozwala on sprawdzać na bieżąco stężenie pyłków w danych miesiącu i kontrolować, co kiedy pyli. Dodatkowo Apsik! wysyła powiadomienia o zbliżającym się sezonie pylenia danej rośliny. To pozwoli choremu wcześniej zaplanować i umówić się na wizytę u lekarza czy podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze.

Apsik! – porady dla alergików

W darmowej aplikacji Apsik! znajdziemy szereg porad i przydatnych informacji dla alergików. Zamieszczono w niej także instrukcję wideo, jak prawidłowo stosować leki donosowe, podpowiedzi, gdzie znaleźć gabinety alergologów w najbliższej okolicy i na terenie Polski oraz numery telefonów, pod którymi można umówić wizytę. Ponadto Apsik! dostarcza informacji o zanieczyszczeniu powietrza oraz warunkach pogodowych, co również jest ważne dla osób ciepiących z powodu alergii na pyłki roślin.

Aplikacja Apsik! nie wymaga rejestracji i nie zbiera danych o użytkowniku. Możecie ją pobrać za darmo tutaj lub bezpośrednio w Google Play i App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)