Aktualizacja PS4: Sony odblokowało siódmy rdzeń konsoli?

Aktualizacja PS4: Sony odblokowało siódmy rdzeń konsoli?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.11.2015 18:05, aktual.: 30.11.2015 09:16

Spekulacje na temat najnowszej aktualizacji PlayStation 4 pojawiły się w serwisie DualShockers, który z kolei powołuje się na forum NeoGaf, gdzie niektórzy użytkownicy twierdzą, że PS4 po ostatniej aktualizacji zyskało co nieco na mocy obliczeniowej.

Jeśli śledzicie historię konsoli Playstation 4, zapewne wiecie, że obecnie japońska konsola oferuje deweloperom sześć z ośmiu rdzeni swojego CPU. Pozostałe dwa zarezerwowane są dla systemu operacyjnego PlayStation.

Najnowsza aktualizacja mogła zmienić ten stan rzeczy. Użytkownicy NeoGaf spekulują, że firmie Sony udało się zoptymalizować system operacyjny swojej konsoli na tyle, że obecnie potrzebuje on zaledwie jednego rdzenia do stabilnego działania. Jeśli to prawda, siódmy rdzeń procesora konsoli stał się "wolny", a jego moc obliczeniowa mogłaby być wykorzystywana przez twórców gier, zapewniając tym samym odrobinę większą moc obliczeniową do wykorzystania w grach komputerowych.

Sony niestety nie skomentowało powyższych informacji w żaden sposób, więc równie dobrze cała sprawa może okazać się pustą plotką.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Hitman 2 za darmo do pobrania

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)