Akcesoria USB 3.0 - nowy standard wkracza na rynek

Akcesoria USB 3.0 - nowy standard wkracza na rynek

Akcesoria USB 3.0 - nowy standard wkracza na rynek
Źródło zdjęć: © Unitek
22.01.2010 12:35, aktualizacja: 22.01.2010 15:07

W sprzedaży są już dostępne urządzenia peryferyjne Unitek zgodne ze standardem USB 3.0. Akcesoria umożliwiają użytkownikom skorzystanie z zalet nowego standardu, bez konieczności istotnych zmian sprzętowych w komputerze.

Na polskim rynku pojawiły się nowe urządzenia peryferyjne Unitek zgodne ze standardem USB 3.0. Akcesoria umożliwiają użytkownikom skorzystanie z zalet nowego standardu, bez konieczności istotnych zmian sprzętowych w komputerze.

Interfejs USB 3.0. określany także jako SuperSpeed USB, umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet dziesięciokrotnie wyższą niż w standardzie USB 2.0 (do 4,8 Gb/s). Dla użytkowników oznacza to ogromną oszczędność czasu przy kopiowaniu danych oraz komfort podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Kluczową cechą USB 3.0 jest wsteczna kompatybilność z USB 2.0.

Obraz
© (fot. Unitek)

Dzięki akcesoriom Unitek już teraz można cieszyć się z zalet nowego standardu i nie wymaga to dużych zmian w naszym komputerze. Unitek Y-107. to stacja dokująca, która umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku SATA do komputera za pomocą USB 3.0. Podobne zastosowanie ma mostek Unitek Y-1034. Jednak aby wykorzystać pełne możliwości urządzeń, potrzebne jest złącze USB 3.0 w komputerze. Dostępne są również adaptery: Unitek ExpressCard i Unitek PCI Express – każdy z nich wyposażony w dwa gniazda USB 3.0. Oferę uzupełnia przewód SuperSpeed USB.

Obraz
© (fot. Unitek)

Produkty Unitek objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)