Adam Słodowy żyje. Doszło do fatalnej pomyłki

Adam Słodowy żyje. Doszło do fatalnej pomyłki

Adam Słodowy żyje. Doszło do fatalnej pomyłki
Źródło zdjęć: © Kadr z programu "Zrób to sam" | Telewizja Polska
Piotr Urbaniak
19.07.2019 15:01

Autor kultowego programu „Zrób to sam” Adam Słodowy żyje - czytamy w serwisie TVP Info. Rano internet obiegła informacja o śmierci prezentera. Dementuje ją wnuk siostry Słodowego, Maciej Rozbicki.

- Na pewno jest to fałszywa informacja. Moja mama rozmawiała z jego małżonką i mówiła, że wszystko jest w porządku - oświadcza Rozbicki, cytowany przez TVP Info. - Jeśli wiem od małżonki wuja, że wszystko jest w porządku, to musi być fake news - dodaje krewny Słodowego.

Adam Słodowy ma dzisiaj 95 lat. Polacy znają go głównie z programu "Zrób to sam", w którym przedstawiał jak z rzeczy postrzeganych za zbędne można zrobić praktyczne przedmioty użytkowe i zabawki. Cykl emitowano w latach 1959 - 1983. Łącznie doczekał się bagatela 505 różnych odcinków.

Prezenter napisał kilka książek poświęconych majsterkowaniu. Jedna z nich, "Lubię majsterkować", doczekała się licznych przekładów na języki obce i sprzedała w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy.

Oprócz tego Słodowy jest autorem dobranocki "Pomysłowy Dobromir", jak również jej kontynuacji "Pomysłowy wnuczek". Tytułowy bohater istotnie przypomina samego autora. Stara się wynajdywać urządzenia upraszczające wykonywanie czynności domowych.

Z sukcesów - w 1974 roku, na wniosek dzieci, Słodowy został Kawalerem Orderu Uśmiechu. Posiada legitymację nr 107. Ponadto, może poszczycić się nagrodą literacką Stowaryszenia Bibliotekarzy Polskich za wyjątkową poczytność w bibliotekach publicznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)