Acer: monitor 4k2k z technologią Nvidia G-Sync

Acer: monitor 4k2k z technologią Nvidia G‑Sync

Acer: monitor 4k2k z technologią Nvidia G-Sync
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.08.2014 11:53, aktualizacja: 12.08.2014 12:23

Acer wprowadza nowy model monitora XB280HK przeznaczony do gier. Jako pierwszy monitor na świecie w standardzie 4k2k został on wyposażony w technologię Nvidia G-Sync. Dodatkowo, wyświetlacz wyposażony jest w technologię EyeProtect, która zwiększa komfort korzystania i zapobiega zmęczeniu wzroku dzięki redukcji migotania, automatycznemu przyciemnianiu i technologii ComfyView.

Monitor posiada 28-calową matrycę z tylnym podświetleniem LED i obsługuje standard 4k2. Ultra HD (3840 x 2160 pikseli). Jego rozdzielczość jest czterokrotnie większa od standardowego monitora Full HD 1080 pikseli. Dzięki komputerowi osobistemu wyposażonemu w kartę GeForce GTX, technologia wyświetlania grafiki Nvidia G-Sync synchronizuje częstotliwość odświeżania obrazu z GPU. Eliminuje to zniekształcenia i zakłócenia obrazu oraz efekt opóźnienia, a także redukuje czas reakcji w grach.

Acer XB280HK wyposażono również w technologię EyeProtect, która uwzględnia długi czas pracy profesjonalnych użytkowników, takich jak programiści, pisarze, gracze i graficy komputerowi:

- technologia redukcji migotania – stabilne zasilanie eliminuje migotanie ekranu
- technologia przyciemniania – dostosowuje się do natężenie światła w otoczeniu przyciemniając ekran do 15 procent jasności.
- technologia ComfyView –. matowy panel redukuje efekt oślepienia odbitym światłem.

Kąty widzenia wynoszą 17. stopni w pionie i w poziomie. Złącze DisplayPort v1.2 przekazuje sygnał wideo w rozdzielczości do 4K UHD, a cztery porty USB 3.0 umieszczone po bokach i u dołu ekranu ułatwiają podłączenie klawiatury, myszy czy urządzeń przenośnych.

Podstawa ErgoStand umożliwia nachylenie ekranu od -5. do 35° oraz obrót o 120° w obie strony. Panel podnosi się maksymalnie o 150 mm, a ekran można dodatkowo ustawić w pozycji pionowej lub poziomej.

Cena: 2900 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)