ACDSee Photo Manager 2009

ACDSee Photo Manager 2009

ACDSee Photo Manager 2009
10.10.2008 13:30, aktualizacja: 01.03.2022 13:11

Firma ACD Systems International wprowadziła na rynek jedenastą wersję swojego sztandarowego produktu. Nowy Photo Manager został wzbogacony m.in. o funkcje ułatwiające zarządzanie i przeszukiwanie dużych zbiorów zdjęć.

Najważniejszą nowością jest możliwość definiowania kategorii i słów kluczowych dla zdjęć podczas ich importu z aparatu cyfrowego lub jakiegokolwiek nośnika danych. Gdy import dobiegnie końca, wszystkie pliki będą już sklasyfikowane i gotowe do przeglądania.

Kolejną, bardzo istotną innowację stanowi automatyczne zapisywanie oryginalnego obrazu w momencie, gdy jest po raz pierwszy otwierany do edycji. Dzięki temu można zawsze i bez problemu przywrócić jego pierwotną wersję, niezależnie od ilości dokonanych zmian.

Obraz
© (fot. ACDSee)

Nowością jest też urozmaicenie funkcji pokazu slajdów poprzez dodanie podkładu muzycznego, ruchu, zbliżeń, manipulacji kolorystyką i innych efektów specjalnych.

Spośród innych udoskonaleń warto wymienić możliwość zapisywania najczęściej używanych wyszukiwań, oglądanie zdjęć z całego świata z wykorzystaniem wsparcia dla Unicode, skuteczniejsze w działaniu i jednocześnie łatwiejsze w użyciu narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu, czy wreszcie wykańczanie zdjęć z użyciem nowych, predefiniowanych ramek, niestanadardowej granicy cienia lub efektu krawędzi.

Program jest aktualnie dostępny w angielskiej wersji językowej. Wymagania systemowe: Windows 2000/XP/Vista. Posiadacze ACDSee Pro 2.0 są uprawnieni do darmowej aktualizacji (na stronie WWW producenta).

Dystrybutor: SoftPoint

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)