"Aby zapłacić, przyłóż telefon do czytnika" - minikarta Era PayPass

"Aby zapłacić, przyłóż telefon do czytnika" - minikarta Era PayPass

"Aby zapłacić, przyłóż telefon do czytnika" - minikarta Era PayPass
23.11.2009 10:39, aktualizacja: 07.03.2013 01:12

Minikarta Era PayPassT to inicjatywa podjęta przez operatora telefonii komórkowej, we współpracy z bankiem i organizacją płatniczą. Minikarta Era PayPassTM będzie dostępna dla klientów już w pierwszej połowie grudnia 2009 roku. Jest to wspólny projekt Polskiej Telefonii Cyfrowej, Polbank EFG i MasterCard.

Inicjatywa wprowadzenia na rynek Minikarty Era PayPass jest kolejnym krokiem partnerów w kierunku oferowania usług, łączących nowoczesne rozwiązania z różnych branż w jeden produkt. Minikarta będzie dostępna jako dodatkowa usługa dla posiadaczy Karty Kredytowej Polbank Każdy posiadacz Karty będzie mógł zamówić Minikartę Era, przykleić ją na swój telefon komórkowy i w ten sposób płacić za drobne zakupy.

Obraz
© (fot. Era)

Mini Karta Era PayPass jest wygodną alternatywą dla płatności gotówkowych i ułatwia klientom robienie drobnych zakupów. Wystarczy umieścić ją na telefonie komórkowym, aby mieć ją zawsze pod ręką. W celu dokonania transakcji należy zbliżyć telefon z Minikartą do specjalnego czytnika PayPass, a płatność od razu zostanie wykonana. Minikarta umożliwia dokonywanie jednorazowej płatności do 5. zł i nie wymaga potwierdzania transakcji kodem PIN, czy podpisem, dzięki czemu cała operacja trwa bardzo krótko. Wszystkie płatności dokonane przy użyciu Minikarty będą potwierdzane bezpłatnym SMS-em.

Wierzymy, że wydanie Minikarty Era PayPass to pierwszy krok na drodze do pełnej integracji telefonii mobilnej i usług finansowych. Za kilka lat klienci sieci Era nie będą potrzebowali portfeli, ponieważ telefon komórkowy zastąpi gotówkę, a także dotychczasowe karty płatnicze oraz lojalnościowe - powiedział Krzysztof Dzięcioł, Dyrektor Departamentu Mobilnych Usług Rynku Prywatnego w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)