8 największych niewypałów Google'a

8 największych niewypałów Google'a

8 największych niewypałów Google'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.10.2012 11:40

Nawet tak potężna, zrzeszająca niemal samych geniuszy firma, ma swoje pięty achillesowe. Oto największe porażki firmy z Mountain View.

Usługa: Lively
Czas działania: 5 miesięcy
Niezbyt udany, darmowy klon kontrowersyjnego projektu Second Life. Pozwalał użytkownikom na tworzenie lokacji i awatarów, które komunikowały się ze sobą w sieci. Został zamknięty w grudniu 200. roku.

Usługa: Wave
Czas działania: 1 rok 3 miesiące
To aplikacja webowa oparta na HTML5. łącząca pocztę elektroniczną i współtworzenie dokumentów z czatem w czasie rzeczywistym. Miało zrewolucjonizować komunikację, było rozwijane, ale okazało się zbyt skomplikowane. Działało do sierpnia 2010 roku.

Usługa: Buzz Czas działania: 1 rok 8 miesięcy
Połączenie sieci społecznościowej, mikrobloga i narzędzia do komunikacji. Usługa zakończyła swój żywot w wyniku protestów użytkowników wobec pobierania przez nią wszystkich kontaktów z książki adresowej. Zlikwidowana w październiku 201. roku.

Usługa: Gears Czas działania: 2 lata 9 miesięcy
Wtyczka do przeglądarek internetowych dawała dostęp do stron, aplikacji webowych i serwisów internetowych w trybie offline. Google zajęło się realizacją podobnych funkcji, ale z udziałem HTML5. przez co dalsze prace nad Gears wstrzymano w lutym 2010 roku.

Usługa: Health Czas działania: 3 lata 8 miesięcy
W założeniu centrum wszelkich informacji o pacjencie, scentralizowany zbiór elektronicznych kart pacjenta. Platforma nie cieszyła się popularnością, bowiem pacjenci nie chcieli przekazywać firmie Google historii swoich chorób. Zlikwidowana w styczniu 201. roku.
Usługa: Knol Czas działania: 3 lata 9 miesięcy
Otwarta encyklopedia internetowa Google mogła odnieść ogromny sukces, gdyby nie obecność Wikipedii. Serwis zakładał zyski z reklam AdSense dla autorów wpisów. Działał do końca kwietnia 201. roku.
Usługa: Answers Czas działania: 4 lata 8 miesięcy
Zapytaj, zapłać i zdobądź odpowiedź na swoje najbardziej rozbudowane pytania. Ceny od 2 do 20. dolarów. Zadowolony użytkownik mógł też zostawić napiwek. Największym problemem tej usługi był potężny konkurent - Yahoo Answers. Usługa zniknęła z sieci w grudniu 2006.

Usługa: Labs Czas działania: 5 lat
Witryna zrzeszająca wszelkie eksperymenty internetowe Google'a. Znaleźć na niej można było projekty w fazie beta testów. Większości z nich zaniechano, resztę można znaleźć do dziś na stronach Google. Stronę zamknięto w lipcu 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)