8 największych niewypałów Google'a
03.10.2012 11:40
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Nawet tak potężna, zrzeszająca niemal samych geniuszy firma, ma swoje pięty achillesowe. Oto największe porażki firmy z Mountain View.
Usługa: Lively
Czas działania: 5 miesięcy
Niezbyt udany, darmowy klon kontrowersyjnego projektu Second Life. Pozwalał użytkownikom na tworzenie lokacji i awatarów, które komunikowały się ze sobą w sieci. Został zamknięty w grudniu 200. roku.
Usługa: Wave
Czas działania: 1 rok 3 miesiące
To aplikacja webowa oparta na HTML5. łącząca pocztę elektroniczną i współtworzenie dokumentów z czatem w czasie rzeczywistym. Miało zrewolucjonizować komunikację, było rozwijane, ale okazało się zbyt skomplikowane. Działało do sierpnia 2010 roku.
Usługa: Buzz Czas działania: 1 rok 8 miesięcy
Połączenie sieci społecznościowej, mikrobloga i narzędzia do komunikacji. Usługa zakończyła swój żywot w wyniku protestów użytkowników wobec pobierania przez nią wszystkich kontaktów z książki adresowej. Zlikwidowana w październiku 201. roku.
Usługa: Gears Czas działania: 2 lata 9 miesięcy
Wtyczka do przeglądarek internetowych dawała dostęp do stron, aplikacji webowych i serwisów internetowych w trybie offline. Google zajęło się realizacją podobnych funkcji, ale z udziałem HTML5. przez co dalsze prace nad Gears wstrzymano w lutym 2010 roku.
Usługa: Health Czas działania: 3 lata 8 miesięcy
W założeniu centrum wszelkich informacji o pacjencie, scentralizowany zbiór elektronicznych kart pacjenta. Platforma nie cieszyła się popularnością, bowiem pacjenci nie chcieli przekazywać firmie Google historii swoich chorób. Zlikwidowana w styczniu 201. roku.
Usługa: Knol Czas działania: 3 lata 9 miesięcy
Otwarta encyklopedia internetowa Google mogła odnieść ogromny sukces, gdyby nie obecność Wikipedii. Serwis zakładał zyski z reklam AdSense dla autorów wpisów. Działał do końca kwietnia 201. roku.
Usługa: Answers Czas działania: 4 lata 8 miesięcy
Zapytaj, zapłać i zdobądź odpowiedź na swoje najbardziej rozbudowane pytania. Ceny od 2 do 20. dolarów. Zadowolony użytkownik mógł też zostawić napiwek. Największym problemem tej usługi był potężny konkurent - Yahoo Answers. Usługa zniknęła z sieci w grudniu 2006.
Usługa: Labs Czas działania: 5 lat
Witryna zrzeszająca wszelkie eksperymenty internetowe Google'a. Znaleźć na niej można było projekty w fazie beta testów. Większości z nich zaniechano, resztę można znaleźć do dziś na stronach Google. Stronę zamknięto w lipcu 201. roku.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Masz za małe rączki? Nie przejmuj się – nadchodzi Galaxy S III Mini!"