7 Polaków w półfinale Orkiestry Symfonicznej YouTube 2011

7 Polaków w półfinale Orkiestry Symfonicznej YouTube 2011

7 Polaków w półfinale Orkiestry Symfonicznej YouTube 2011
Źródło zdjęć: © YouTube.com
13.12.2010 14:35, aktualizacja: 13.12.2010 14:54

Wybrano półfinalistów plebiscytu Orkiestry Symfonicznej YouTube 2011, którzy mają szansę wziąć udział w wielkim koncercie finałowym w Operze w Sydney w marcu w 2011 r. Filmowe zgłoszenia przesłali muzycy z różnych krajów z całego świata, od Finlandii po Nową Zelandię, od Austrii po Wietnam. Wśród 336 półfinalistów z 46 krajów, znalazło się 7 Polaków

YouTube poprosił muzyków z całego świata o przesłanie filmów z nagraniami utworów, w których zademonstrowali swoje umiejętności muzyczne i techniczne. Nowością w tym roku był równoległy proces wyszukiwania solistów-improwizatorów, który wykroczył poza tradycyjne instrumenty klasyczne.

W ramach przesłuchań muzycy grający na wszelakich instrumentach mieli przesłać własną, oryginalną improwizację utworu opartą na nowej kompozycji Masona Batesa zatytułowanej "Mothership".

Teraz internauci mogą głosować na najlepszych ich zdaniem wykonawców, a ich głosy wpłyną na wybór ostatecznego składu orkiestry - 9. muzyków z 300 półfinalistów biorących udział w przesłuchaniach w kategorii Orkiestra. Na podstawie głosów internautów wybrani zostaną także 4 soliści z 36 muzyków, którzy zgłosili swoje utwory w kategorii improwizacja.

Na stronie www.youtube.com/symphony można oddawać głosy na poszczególnych wykonawców. Na każdy film można oddać jeden głos. Głosowanie zostanie zamknięte 1. grudnia, a lista wybranych muzyków zostanie przedstawiona w serwisie YouTube 11 stycznia 2011 r.

Orkiestra Symfoniczna YouTube 2011 to projekt, który koncentruje się na edukacji muzycznej. Oferuje wiele możliwości, od internetowych warsztatów z udziałem orkiestr z całego świata, aż po organizowane podczas marcowego spotkania lekcje dla muzyków w Australii. Program ma też na celu wprowadzenie do świata muzyki klasycznej twórczych aspektów multimediów. Wykorzystując YouTube jako narzędzie internetowe, każdy muzyk z całego świata, profesjonalista czy amator ma szansę na występ w Operze w Sydney.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)