ycipk-82zagn

Można już składać wniosek online 500+ pierwsze dziecko. Podpowiadamy, jak to zrobić

Jak złożyć wniosek 500 plus na każde dziecko? Nowelizacja ustawy o 500+ wchodzi w życie już niedługo. Już od dziś można składać wniosek na 500 plus na pierwsze dziecko – nie ma wymogów dotyczących dochodów, a świadczenie otrzymają również rodzice samotnie wychowujący dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza program Rodzina 500+ dzięki któremu 500 zł dofinansowania otrzymają wszystkie dzieci
Rusza program Rodzina 500+ dzięki któremu 500 zł dofinansowania otrzymają wszystkie dzieci (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-82zagn

Zgodnie z nowelizacją dofinansowanie z programu 500 plus będzie przyznawane każdemu dziecku, bez względu na dochód czy stan cywilny rodziców lub opiekunów prawnych. Otrzymają je także rodzice i opiekunowie samotnie wychowujący dzieci, niezależnie od kwoty świadczeń alimentacyjnych. W ramach programu 500 plus na każde dziecko wsparcie finansowe trafi w sumie do 6,8 mln dzieci.

500 plus na pierwsze dziecko – jak złożyć wniosek?

Wniosek 500 plus na pierwsze dziecko można składać:

  • drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową) od 1 sierpnia 2019
  • drogą elektroniczną (na stronie banku lub przez portal Emp@tia) od 1 lipca 2019
ycipk-82zagn

Jak złożyć wniosek drogą elektroniczną?

Przez portal Emp@tia można składać wnioski on-line o różne świadczenia np. 500+, becikowe. Możemy to zrobić logując się korzystając z bezpiecznego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. Profil zaufany możesz założyć on-line korzystając z bankowości elektronicznej.

Jak złożyć wniosek drogą elektroniczną? Materiały prasowe
Podziel się

Wniosek możemy również złożyć za pośrednictwem bankowości internetowej w większości banków. W tym celu wystarczy wejść i zalogować się na stronę swojego banku, a następnie wybrać odpowiedni wniosek. Bank przekaże odpowiednie dokumenty do urzędu, a my otrzymamy potwierdzenie złożenia wniosku mailem.

ycipk-82zagn

Pobierz aplikację mobilną swojego banku

W bankowości internetowej możemy również złożyć wniosek o Profil zaufany, Dobry Start 300+ czy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Drogi program Rodzina 500 plus. "Dlatego rząd szuka dochodów wszędzie"

Rodzina 500 + – ważne terminy

ycipk-82zagn

Aby uzyskać prawo do 500 plus na nowych zasadach rodzice muszą złożyć wniosek między 1 lipca a 30 września 2019. Świadczenia będą wypłacane do 31 października z wyrównaniem od lipca. Rodzice, którzy złożą wniosek po 30 września 2019 otrzymają świadczenie bez wyrównania za zaległe miesiące. Jeszcze raz przypominamy, że od 1 lipca można składać jedynie wnioski elektroniczne, a te drogą tradycyjną – od 1 sierpnia.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-82zagn

ycipk-82zagn
ycipk-82zagn