334 lata więzienia za internetowy phishing

334 lata więzienia za internetowy phishing

334 lata więzienia za internetowy phishing
Źródło zdjęć: © chip.pl
13.01.2016 07:27, aktualizacja: 13.01.2016 11:46

W 2010 roku Albert Gonzales został skazany na 20 lat więzienia za największą w historii kradzież kart płatniczych. Wyrok już wtedy wydawał się wysoki, ale jest on niczym w porównaniu do wyroku tureckiego sądownictwa.

26-letni Onur Kopac, początkowo został skazany na 19. lat więzienia. Wyrok wydano za tworzenie fałszywych stron wyłudzających od niczego nieświadomych klientów dostęp do ich kont bankowych. Przeciwko niemu złożono 43 pozwy od poszkodowanych osób, jednak wkrótce liczba ta zwiększyła się o kolejne 11 osób. Nie wiadomo jaką kwotę w sumie zdążył wyłudzić haker, ale musiała być ona spora, skoro ostatecznie mężczyzna otrzymał wyrok 334 lat pozbawienia wolności.

To zdecydowanie najsurowszy wymiar kary w historii cyberprzestępczości. Kopac nie zamierza się jednak od niego odwoływać: - Nie wiem jaki cel osiąga się poprzez nakładanie tak astronomicznie długiej kary pozbawienia wolności. Nie zasłużyłem na taki wyrok, ale nie będę się od niego odwoływał ponieważ uważam, że nie miałbym szans na wygranie na podstawie obowiązujących przepisów prawa - powiedział mediom skazany.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Galaxy S7 w benchmarku AnTuTu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)