31 cali AMOLED od Samsunga

31 cali AMOLED od Samsunga

14.12.2007 09:30

Przedstawiciele firmy Samsung poinformowali o skonstruowaniu prototypowego 31-calowego telewizora AMOLED. Urządzenie zostanie zaprezentowane na styczniowych targach CES 2008.

Przypomnijmy, wyświetlacze wykonane w technologii AMOLED ( Advanced-Matrix Organic Light-Emitting Diode ) są dużo cieńsze od wyświetlaczy LCD. Mogą się pochwalić ponadto lepszą jakością obrazu, krótszym czasem reakcji matrycy, wyższym współczynnikiem kontrastu oraz mniejszym apetytem na energię. Charakteryzują się jednak krótszą żywotnością.

Nowy prototypowy "organiczny" telewizor Samsunga może się pochwalić aż 31-calową przekątną, czyli jest znacznie większy od wprowadzonego niedawno do produkcji konkurencyjnego rozwiązania Sony. Urządzenie zostanie zaprezentowane na mających się odbyć w styczniu przyszłego roku targach CES 2008 ( Las Vegas ). Przedstawiciele koreańskiego giganta poinformowali również, że ich firma ma techniczne możliwości wyprodukowania 41-calowego modelu - rozpoczęcie jego masowej produkcji przewidziane jest na 2010 rok.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy tego typu prototyp Samsunga. W 2005 roku głośno było o 40-calowym urządzeniu AMOLED, który jednak nigdy nie trafił do produkcji.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)