20 lat eksploracji Marsa. Zobacz niesamowity film od NASA

20 lat eksploracji Marsa. Zobacz niesamowity film od NASA

20 lat eksploracji Marsa. Zobacz niesamowity film od NASA
Źródło zdjęć: © NASA
26.06.2017 13:33

NASA od 1997 roku bezustannie eksploruje powierzchnię Czerwonej Planety. Z tej okazji agencja przygotowała materiał wideo, w którym pokazuje wszystkie dotychczasowe misje na tej planecie. Naukowcy ukazali na filmie również najbliższą przyszłość - pierwszą załogową podróż na Marsa.

Dokładnie 4 lipca 1997 lądownik Pathfinder i łazik Sojourner rozpoczęły badanie Czerwonej Planety. W ciągu 20 lat lądowały na tej planecie kolejne roboty. Aktualnie Marsa bada pięć robotów NASA oraz trzy wysłane przez inne kraje. Obecnie Czerwoną planetę odkrywa łazik o nazwie Curiosity.

W ciągu 20 lat NASA wysłała na Marsa łącznie osiem różnych misji, w tym lądowniki, łaziki i orbitery. Bezustanne badania w dużym stopniu poszerzyły naszą wiedzę na temat tej niesamowitej planety. Więcej wiemy o procesach na niej zachodzących, zmianach klimatycznych, które miały miejsce na przestrzeni milonów lat oraz wilgotnym środowisku, które może sprzyjać życiu na tej planecie.

289190286494935098
© NASA

W następnych dwóch dekadach naukowcy spróbują dowiedzieć się, czy na Czerwonej Planecie kiedyś istniało życie oraz postawić człowieka na jej powierzchni.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)