15 gadżetów przyszłości na 15 lat WP

15 gadżetów przyszłości na 15 lat WP

15 gadżetów przyszłości na 15 lat WP
Źródło zdjęć: © tuvie.com
02.08.2010 16:52, aktualizacja: 29.12.2016 08:19

15 gadżetów przyszłości na 15 lat WP

To cyfrowe urządzenie jest następcą klasycznego albumu ze zdjęciami. Dzięki wbudowanej powierzchni wrażliwej na dotyk i szerokiemu ekranowi zapewnia wygodę i przyjemność obsługi. Porządkowanie setek fotografii i walka z ciągłym ich rozsypywaniem już nie będzie konieczna. Life Map wyposażony jest w specjalne oprogramowanie, które pozwala pracować z nim łatwo i intuicyjnie.

1 / 14

2. Escape 3

Obraz
© kisai

To urządzenie wykorzystuje technologię Bluetooth, aby nawiązać połączenie z całą gamą urządzeń. W połączeniu z telefonem komórkowym umożliwia zdalne odbieranie i wykonywanie rozmów. W przypadku odtwarzacza MP3 uzyskujemy dostęp do kontroli odtwarzanych utworów i zmiany głośności. Bezprzewodowa łączność pozwala nam uciec od konieczności sięgania po te urządzenia, a słuchawki stereo z wbudowanym mikrofonem zapewniają dobrej jakości dźwięk.

2 / 14

3. Nowy wymiar łączności z internetem

Obraz
© yankodesign

Przyszłość dostępu do internetu rysuje się w kolorowych barwach. Nie tylko z powodu ambitnych pomysłów projektantów. Pokazane tu koncepcyjne urządzenie wykorzystuje technologię umożliwiającą uzyskanie informacji na temat dowolnego obiektu, umieszczanego w polu ekranu. Bezprzewodowy dostęp do sieci, wykorzystywanie map cyfrowych i wyświetlanie całej gamy danych, w zależności od zainteresowań - to główne cele, nad którymi trwają już prace. Podobne gadżety to tylko kwestia czasu.

3 / 14

4. Jive - sieć społecznościowa dla seniorów

Obraz
© flickr.com

Jest to projekt nowego urządzenia mającego służyć jako komunikator o bardzo prostym interfejsie. Pomysł Bena Arenta to zestaw trzech urządzeń, który ma ułatwić osobom starszym utrzymywanie kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi. Unikatowy system identyfikatorów osobowych ułatwia pracę z Jive i likwiduje konieczność używania myszki. Specjalne oprogramowanie łączy się z serwisem społecznościowym, skąd pozyskuje informacje o osobie, której identyfikator jest obecnie używany.

4 / 14

5. Zegarek Info-life

Obraz
© Info-life

Ten estetyczny gadżet łączy w sobie funkcje zegarka i komputera. Można wykorzystać go do połączenia z internetem, łączyć się bezprzewodowo z innymi urządzeniami, otrzymywać najnowsze wiadomości, e-maile, przeglądać dokumenty, obrazy czy słuchać muzyki. Dostęp do wszystkich tych funkcji uzyskać można dzięki bardzo intuicyjnemu menu, wykorzystującemu powierzchnię czułą na dotyk.

5 / 14

6. Jedno-obiektywowa lustrzanka przyszłości

Obraz
© yankodesign

Jest to projekt Manuela Prada zainspirowany został teleskopami. Dzięki umieszczeniu całej mechaniki wewnątrz cylindrycznej obudowy, pozwala na obsługę tylko jedną ręką. Pozwala to uzyskać bardziej stabilny uchwyt, dzięki czemu zdjęcia nie będą rozmazane. Ciekawym aspektem jest umiejscowienie lampy błyskowej, która znajduje się dookoła obiektywu.

6 / 14

7. Laptop b-membrane

Obraz
© yankodesign

Ten zadziwiający projekt koreańskiego projektanta Won-Seok Lee przypomina małe UFO. Dzięki zastosowanemu projektorowi odcina się on całkowicie od konieczności stosowania ekranu. Dodatkowo klawiatura ukazuje się na bocznej powierzchni laptopa tylko, gdy jest potrzebna. Całości dopełnia efekt jaki uzyskujemy, gdy B-membrane pozostaje w stanie czuwania - fascynujące pokazy świateł. Dysponuje on również dobrze wkomponowanym czytnikiem płyt. Połączenie tego projektu z powierzchnią dotykową może dać produkt, który odmieni rynek komputerów przenośnych.

7 / 14

8. Telefon Aeon firmy Nokia

Obraz
© nokia

Ten nowy projekt firmy Nokia to znaczny krok w kierunku innowacyjnych rozwiązań w telefonii komórkowej. Najciekawszą funkcją Aeona jest ekran dotykowy, zajmujący jego całą przednia powierzchnię. Sposób podziału urządzenia na ekran główny i klawiaturę jest bardzo wygodny. Domyślić się można, że odpowiednie zaprogramowanie ekranu może skutkować wieloma nowymi doświadczeniami podczas użytkowania Aeona.

8 / 14

9. Komputer Napkin PC

Obraz
© yankodesign

To innowacyjne rozwiązanie pozwala rysować i wygodnie korzystać z programów graficznych. Długopis przekazuje sygnał do komputera "stojaka", który przekazuje sygnał do e-serwetek. Są to w rzeczywistości ekrany zbudowane z e-papieru, czułego na dotyk wielopunktowy. Rozwiązanie to jest bardzo praktycznym dla biur, gdzie prowadzone są częste spotkania biznesowe. Każda serwetka ma 18 cm długości i szerokości i jedynie 2 mm grubości.

9 / 14

10. Magic Mouse firmy Apple

Obraz
© apple

Urządzenie to weszło do standardu Apple'a już jakiś czas temu. Magic Mouse nie posiada mechanicznych przycisków, ani rolek, a cała jej obsługa opiera się na powierzchni czułej na dotyk z wielu źródeł. Jej praktyczny i prosty wygląd prezentuje się bardzo profesjonalnie. Ta bezprzewodowa myszka rozpoznaje kliknięcia tak lewym, jak i prawym przyciskiem, reaguje, gdy chcemy użyć rolki, przesunąć stronę w pionie czy poziomie i wykrywa, gdy zwyczajnie trzymamy ją w ręku.

10 / 14

11. Żelazko Infinity Iron

Obraz
© yankodesign

Zapewne niewielu myśląc o przyszłości wyobrażało sobie żelazko. Projektant Adam Wendel jednak stworzył projekt tego urządzenia, w oparciu o najnowsze technologie. Dzięki czułej na dotyk, górnej powierzchni możemy wybrać odpowiednią temperaturę do odpowiedniego materiału, jak i wiele innych funkcji. Dzięki znacznemu zwiększeniu zasięgu ruchu "uchwytu" zmniejszony został nacisk wywierany na nadgarstek. Kulka wewnątrz całej konstrukcji pełni rolę zbiorniczka na wodę i świeci na niebiesko, gdy osiągnięto odpowiednią temperaturę prasowania.

11 / 14

12. Electrolux Moleculaire

Obraz
© yankodesign

To zadziwiające futurystyczne urządzenie oparte jest na eksperymentalnej technologii gotowania molekularnego. Dokonuje ono drukowania warstwa po warstwie, rozmieszczając małe cząsteczki z zestawu składników. W kilka minut tworzy trójwymiarowe desery czy dekoracje do posiłków. Moleculaire jest prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie włożyć specjalny pakunek, postawić urządzenie nad talerzem i włączyć. Zbudowany jest głównie z poliwęglanu.

12 / 14

13. System głośników Exflowde

Obraz
© altec liansing

Dźwięk można przedstawić w postaci 2-wymiarowej fali. To urządzenie jednak zapewnia trójwymiarową wizualizację emitowanych dźwięków. Zmieniają się nie tylko kształty ale i kolory. Projekt ten uzyskał wyróżnienie w konkursie projektanckim Altec Lansing 2008 Sound Innovation.

13 / 14

14. Stół kuchenny przyszłości

Obraz
© yankodesign

Projekt ten prezentuje dwie główne koncepcje futurystycznych urządzeń - kompaktowość i integrację. Blat stołu to powierzchnia wrażliwa na dotyk z wielu źródeł, która służyć może jako wyświetlacz. W czasie spoczynku przedstawia wybrany obraz, a po wciśnięciu przycisku staje się zupełnie przeźroczysta, ukazując faktyczne przeznaczenie całego urządzenia. Wbudowana lodówka, obrotowy system koszy i możliwość przyłączenia do pięciu kuchennych urządzeń to jego główne zalety. Ponadto, może uzyskać połączenie z internetem i umożliwić czytanie gazet, wyszukiwanie przepisów itp. Stół ten musi być przyłączony na stałe do podłoża, aby zapewnić dostęp do zasilania, wody czy systemu utylizacji odpadków.

14 / 14

15. Składany odtwarzacz DVD

Obraz
© mag-ink

Origami DVD Player - ta nazwa mówi sama za siebie. Takie urządzenie ma być rozwiązaniem dla osób często podróżujących, które cenią sobie dobrą jakość obrazu. Wydaje się niemożliwym, aby ekran wykonany z e-papieru nie nosił śladów po zagięciach. Będzie to na pewno głównym problemem z jakim borykać się będzie grupa Mag-Ink z Izraela - projektant odtwarzacza.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)