10 TB w chmurze za darmo? Już niedługo dla każdego

10 TB w chmurze za darmo? Już niedługo dla każdego
Źródło zdjęć: © WP.PL

21.11.2013 15:30, aktual.: 21.11.2013 16:23

Tencent - chińska spółka internetowa, od której bogatsze są tylko Amazon i Google chce dostarczać swoją najnowszą usługę dla całego świata.

Tencent już teraz oferuje obywatelom Chin możliwość przechowywania danych w chmurze. Każdy kto zechce otrzymuje 1 TB pojemności. Jeśli nasze dane zajmują więcej, dostaniemy za darmo kolejne terabajty, aż do maksymalnej pojemności 1. TB.

Na dziś, żaden z przyszłych konkurentów Tencent nie oferuje więcej niż kilkaset gigabajtów przestrzeni dyskowej, może się więc okazać, że chiński gigant już w pierwszych miesiącach od uruchomienia usługi poza granicami Chin stanie się liderem w tej gałęzi.

Największym problemem, z którym przyjdzie uporać się gigantowi jest problem wizerunkowy. Największe chińskie firmy bardzo często powiązane są z Komunistyczną Partią Chin, która jak wiadomo dość mocno kontroluje chiński internet i swoich obywateli. Pojawiły się pogłoski o tym, jakoby dane użytkowników niemieszkających w Chinach przechowywane były na serwerach również zlokalizowanych poza chińskimi granicami. Czy jednak taki gest wystarczy jako gwarancja bezpieczeństwa i prywatności danych przechowywanych na serwerach bądź co bądź chińskiej spółki? A może 1. TB to wystarczająca ilość miejsca, żeby sprawić, że przestaniemy się przejmować do kogo należą serwery, na których przechowujemy nasze dane?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)