1,5mln kary za spiracenie New Super Mario Bros na Wii

1,5mln kary za spiracenie New Super Mario Bros na Wii10.02.2010 13:30
1,5mln kary za spiracenie New Super Mario Bros na Wii

Australijczyk, który w listopadzie ubiegłego przygotował i opublikował cracka do gry New Super Mario Bros na konsolę Wii, musi zapłacić 1,5mln kary za szkody, które w ten sposób wyrządził - donosi Sydney Morning Herald.

Sydney Morning Herald poinformowała o sprawie 24-letniego Jamesa Burta, Australijczyka, który w listopadzie ubiegłego roku zaprogramował cracka do nowo wydanej gry New Super Mario Bros firmy Nintendo i niedługo później znalazł się z tego powodu na sali sądowej.

288755412684257427

Nintendo, która szybko dowiedziała się kto jest autorem pierwszej opublikowanej w Sieci pirackiej wersji gry New Super Mario Bros, natychmiast zgłosiła sprawę do sądu.

"W tej sprawie nie chodzi o nas. Odszkodowanie należy się w pierwszej kolejności wszystkim naszym klientom biznesowym, którzy kupili od nas grę, a potem nie mogli jej sprzedać z powodu "darmowej" pirackiej wersji umieszczonej w Sieci. Odnotowaliśmy, że w serwisach wymiany plików gra miała dziesiątki tysięcy pobrań. To ogromne straty zarówno dla producenta, jak i wydawców oraz lokalnych dystrybutorów" - powiedział Rose Lappin, dyrektor zarządzający w Nintendo.

Nintendo poinformowała, że posiada odpowiednie narzędzia, które umożliwiają firmie wstępne namierzanie autorów cracków. Firma przed właściwym oskarżeniem sądowym przekazała sprawę prokuraturze. Dzięki temu możliwa była wspólna akcja z policją podczas której zabezpieczono sprzęt Burta i sprawdzono wszystkie dane, jakie umieszczał w serwisach społecznościowych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)