1,5mln kary za spiracenie New Super Mario Bros na Wii

1,5mln kary za spiracenie New Super Mario Bros na Wii

1,5mln kary za spiracenie New Super Mario Bros na Wii
10.02.2010 13:30

Australijczyk, który w listopadzie ubiegłego przygotował i opublikował cracka do gry New Super Mario Bros na konsolę Wii, musi zapłacić 1,5mln kary za szkody, które w ten sposób wyrządził - donosi Sydney Morning Herald.

Sydney Morning Herald poinformowała o sprawie 24-letniego Jamesa Burta, Australijczyka, który w listopadzie ubiegłego roku zaprogramował cracka do nowo wydanej gry New Super Mario Bros firmy Nintendo i niedługo później znalazł się z tego powodu na sali sądowej.

Obraz

Nintendo, która szybko dowiedziała się kto jest autorem pierwszej opublikowanej w Sieci pirackiej wersji gry New Super Mario Bros, natychmiast zgłosiła sprawę do sądu.

"W tej sprawie nie chodzi o nas. Odszkodowanie należy się w pierwszej kolejności wszystkim naszym klientom biznesowym, którzy kupili od nas grę, a potem nie mogli jej sprzedać z powodu "darmowej" pirackiej wersji umieszczonej w Sieci. Odnotowaliśmy, że w serwisach wymiany plików gra miała dziesiątki tysięcy pobrań. To ogromne straty zarówno dla producenta, jak i wydawców oraz lokalnych dystrybutorów" - powiedział Rose Lappin, dyrektor zarządzający w Nintendo.

Nintendo poinformowała, że posiada odpowiednie narzędzia, które umożliwiają firmie wstępne namierzanie autorów cracków. Firma przed właściwym oskarżeniem sądowym przekazała sprawę prokuraturze. Dzięki temu możliwa była wspólna akcja z policją podczas której zabezpieczono sprzęt Burta i sprawdzono wszystkie dane, jakie umieszczał w serwisach społecznościowych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)