1,2 tys. stacji Aero2 i Sferii do końca roku

1,2 tys. stacji Aero2 i Sferii do końca roku

1,2 tys. stacji Aero2 i Sferii do końca roku
Źródło zdjęć: © Cyfrowy Polsat
12.05.2010 12:19

Jeszcze w tym kwartale Cyfrowy Polsat chce wprowadzić zintegrowaną ofertę telewizji, Internetu i telefonii. Największa promocja ruszy jednak dopiero w IV kwartale - mówi Polskiej Agencji Prasowej Zygmunt Solorz-Żak.

_ Decyzja o dalszej rozbudowie sieci Sferii, która obecnie liczy 350 stacji bazowych, została już podjęta. Trwają prace nad nowymi lokalizacjami. Obecnie w zasięgu sieci radiowej jest około 30% abonentów Cyfrowego Polsatu. Chciałbym, aby do końca 2010 roku liczba stacji bazowych wzrosła do około 1.200, co pozwoli zaoferować dostęp do Internetu znacznie większej liczbie klientów Cyfrowego Polsatu w lepszej jakości _ - dodał Solorz-Żak.

Zdaniem Solorza-Żaka, budowa sieci zajmie jeszcze kilka lat, ale największe inwestycje powinny potrwać do końca 2011 roku. Inwestor byłby zadowolony, gdyby w 2012 roku co trzeci klient Cyfrowego Polsatu korzystał z usług bezprzewodowego Internetu.

Główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu potwierdził możliwość zmiany PTC jako partnera przy głosowym projekcie MVNO.

_ Dotychczasowe warunki na pewno powinny zostać zmienione ze względu na znaczny spadek cen, jaki nastąpił na rynku w ostatnim czasie _ - powiedział Solorz-Żak.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)