wp

Telewizja Wirtualnej Polski jest już w NC+

Coraz więcej telewizji kablowych uwzględnia w swojej ofercie Telewizję Wirtualnej Polski. Można ją już oglądać na platformach NC+, Vectra, UPC i Netia. A to tylko te największe. Jak oglądać Telewizję WP? Tłumaczymy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
telewizja
telewizja (flickr.com, Fot: flash.pro / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Telewizor

Telewizja WP jest dostępna na multipleksie ósmym. Aby ją oglądać, należy przejść następujące kroki:

wp
  1. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu nadajników MUX 8 (na stronie www.mux8.emitel.pl).
  2. Jeśli tak, sprawdź czy twój telewizor lub dekoder znajdzie nowe kanały automatycznie.
  3. Jeśli jesteś w zasięgu, a nie widzisz nowych kanałów, sprawdź, jakiej używasz anteny do odbioru MUX 8 - potrzebna ci będzie antena VHF skierowana w kierunku najbliższego nadajnika.
  4. Jeśli mieszkasz w bloku i korzystasz z anteny zbiorczej, sprawdź, czy znajdziesz nowe kanały automatycznie. Jeśli się nie pojawiają, upewnij się w administracji swojego budynku, że antena zbiorcza odbiera MUX 8. Może jej być potrzebna modernizacja.
  5. Jeśli antena zbiorcza nie odbiera nowych kanałów, możesz kupić własną (pokojową lub zewnętrzną).
  6. Starsze telewizory mogą potrzebować dekodera do odbioru telewizji cyfrowej.

Kablówki

Telewizja WP jest dostępna również w wybranych telewizjach kablowych, w tym UPC (kanał 158 lub 116, w zależności od dekodera), Vectra – kanał 194, NC+ kanał 170, Netia kanał 29, Toya kanał 17, Inea kanał 28. Oprócz tych stacji, telewizję WP można oglądać u operatorów takich jak: SGT S.A, Sat-Film, Grudziądz, ELSAT Ruda Śląska, SM Północ, Interaktywny Dom, Imperium Telecom, Regionalna Telewizja Kablowa, SM Winogrady, Stowarzyszenie Telewizji Kablowej "Centrum" Zgierz, Bart-Sat, TeofilówB, Domel Media. Telepol, Sat-Mont-Service, Pro-internet, Interarena, Tekaso II, ITV Media, CSM Nasza Praca, SM Mechanik. Czajen, Marinex-Ampol, Derkom, Dobra Firma, IT Partners Telco, WektorMedia, Przesiębiorstwo Wielobranżowe Skrętka Łukasz Piwowarczyk, italnet Sebastian Handzlik, Levnet sp. z o.o., Levnet sp. z o.o. komandytowo-aukcyjna, MetroLine sp. z o.o., EVIO, Geckonect, HyperNET, Inter plus, Zicom Next.

wp
WP.PL
Podziel się

Zapytaj swojego operatora o ten kanał

Jeśli twój operator telewizji kablowej albo satelitarnej ma w ofercie Telewizję WP, nowy program powinien zostać znaleziony automatycznie.

WP.PL
Podziel się
wp
WP.PL
Podziel się

Internet

Od 5 grudnia Telewizja WP jest dostępna także w internecie. Można ją oglądać wprost ze strony głównej Wirtualnej Polski.

WP.PL
Podziel się
wp

Antena

Jeżeli nie mamy kablówki ani satelity, Telewizję WP możemy oglądać dzięki nadajnikom naziemnym. Najpierw trzeba sprawdzić, czy znajdujemy się w zasięgu nadajników. Można to zrobić na stronie www.emitel.pl. Jeżeli jesteśmy w zasięgu i możemy wyszukać nowe kanały ręcznie lub automatycznie, to już jesteśmy gotowi do ich oglądania. Jeśli programy MUX 8 nie są widoczne, możliwe, że potrzebna nam będzie nowa antena. Multipleks ósmy nadaje na paśmie innym niż pozostałe i do jego odbioru będzie ci potrzebna antena VHF. Nie ma tutaj uniwersalnego typu, bowiem dobór anteny zależy od miejsca zamieszkania, rodzaju zabudowań oraz odległości od nadajnika i jego mocy. W tej kwestii najlepiej poradzić się eksperta w sklepie.

Jeżeli mieszkamy w bloku i korzystamy z anteny zbiorczej, może ona już być przystosowana do odbioru nowych kanałów. Jeśli tak nie jest, możemy wyposażyć się w osobną antenę albo zwrócić się do administracji budynku z prośbą o modyfikację anteny zbiorczej tak, aby odbierała nowe kanały nadawane na MUX 8.

Polub WP Tech
Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku
wp
wp
wp