Znika SHC , pojawia się Gigaset Communications

Znika SHC , pojawia się Gigaset Communications05.10.2008 20:17
Znika SHC , pojawia się Gigaset Communications

Arques Industries sfinalizował zakup 80,2% udziałów w spółce Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) od firmy Siemens. Po akceptacji uzyskanej od Europejskiego Urzędu Antymonopolowego, transakcja nabrała mocy z dniem 1 października. Siemens pozostawił w swoim posiadaniu 19,8% udziałów w spółce.

W wyniku przejęcia, 1 października SHC zmieniła nazwę na Gigaset Communications. Nowa nazwa firmy odzwierciedla wysoką pozycję marki Gigaset na rynku i jej znaczenie, jako synonim bezprzewodowych telefonów. W samych Niemczech co drugie gospodarstwo domowe posiada telefon Gigaset. W Europie co piąte gospodarstwo domowe korzysta z telefonu tej marki. Obok telefonów Gigaset, spółka specjalizuje się także w szerokopasmowym sprzęcie sieciowym oraz urządzeniach domowej rozrywki. W fiskalnym roku 2007 SHC uzyskało przychody w wysokości 790 mln Euro. Dwie trzecie przychodu wygenerowała sprzedaż telefonów Gigaset. Zatrudniająca 2100 pracowników w 17 krajach firma utrzymuje swoją globalną pozycję i dystrybuuje produkty w ok. 70 krajach na całym świecie. Największą placówką, zatrudniającą ok. 1440 pracowników jest zakład produkcyjny w niemieckim Bocholt.

Zarząd Arques planuje dalszą ekspansję Gigaset Communications na rynku i utrzymanie przez markę pozycję lidera w segmencie produktów premium. W tym celu, portfolio produktów będzie bazowało na urządzeniach gwarantujących spodziewany profit. Firma zamierza osiągnąć zakładany wzrost poprzez wprowadzenie na rynek znacznej liczby innowacyjnych produktów z różnych segmentów, w tym urządzenia VoIP, a także zwiększenia aktywności na międzynarodowych rynkach. W celu właściwego pozycjonowania nowych produktów Gigaset na rynku, Arques będzie używał marki Siemens przez kolejne dwa lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)